Hoşgeldiniz  

Başak Demirtaş’ı konuk alan FOX TV’ye RTÜK’ten inceleme

İkrar-HA1 | 07 Ekim 2021 | Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Başak Demirtaş’ı konuk alan FOX TV’ye RTÜK’ten inceleme

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Eski Eş Genel Başkanı, Eski Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı sabah programında konuk alan ve Selahattin Demirtaş’ın kitapları hakkında konuşan Başak Demirtaş’ın konuk alınmasını eleştiren ve türlü iftiralar atan başta AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AKP’li troller sosyal medyayı ayağa kaldırdılar. RTÜK’te AKP’lilerin talebi doğrultusunda Fox Tv hakkında inceleme başlattı.

Yaklaşık beş yıldır cezaevinde olan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dördüncü kitabı olan Efsun’un yayımlanmasının ardından eşi Başak Demirtaş, bugün Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

Yandaş medyanın, Aktrollerin ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın programı hedef göstermesinin ardından RTÜK, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “FOX yayın kuruluşunda bugün gerçekleşen bir programda konuk Başak Demirtaş’ın sözleri ve açıklamaları nedeniyle 6112 sayılı Kanun çerçevesinde inceleme başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.