Hoşgeldiniz  

Belçikalı Avukatlar; Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın serbest bırakılması için Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Muhabir 24 | 25 Ağustos 2020 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

Belçikalı Avukatlar; Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın serbest bırakılması için Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de onlarca Belçikalı avukat yaklaşık 200 gündür ölüm orucunda olan hapishanedeki avukat Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın serbest bırakılması için Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Dosyayı yakından takip eden yaklaşık 10 Belçikalı avukat 2018 yılından bu yana hapishanede bulunan Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik’e destek olmak amacıyla açlık grevine girdi.

Yıllardır Türkiye’deki duruşmalara katılan ve durumu yakından takip eden Liege barosuna bağlı Avukat Sibylle Gioe Euronews Türkçe’ye konuşarak, “Bugün 10 avukat açlık grevi yapıyor. Bizler Ebru Timtik’i ve Aytaç Ünsal’ı bu şekilde destekleme kararı aldık. Ebru ile Aytaç, kendileri de açlık grevinde zira rejim tarafından kötü muamele görüyorlar, duruşmalar adil değil, ağır suçlamalarla hapse atıldılar, tek istedikleri adil yargılama. Hayatları tehlikede. Hem kendi hükümetimizi hem sivil toplum örgütlerini hem de Türk hükümetini uyarmak istiyoruz.” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.