Hoşgeldiniz  

Berkin Elvan davası Çağlayan’da sürüyor

İkrar-HA1 | 18 Haziran 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Berkin Elvan davası Çağlayan’da sürüyor

İKRAR – Gezi Direnişi esnasında göstericilere ateş açarak müdahale eden polislerce evinin önünde vurularak katledilen Berkin Elvan için bugün yargılama başladı. 

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen duruşmada Elvan ailesinin avukatı Akçay Taşçı “Dava kapsamında tartıştığımız bir diğer konu ZET silahının öldürmeye elverişli olup olmadığıydı. Bizim için önemsiz bir konu ancak mahkeme bunu araştırdı. Sanık Fatih Dalgalı ZET’çi bir polistir ve bu konuda eğitim almıştır. Eğer yüzbinlerce atıştan herhangi birini bile isabet ettirdiyse tartışma bitmiştir” ifadelerini kullandı. Diğer Avukat Can Atalay’da “Taş atan çocuklara taş attıkları için ceza veriliyor. Ancak bu konuda eğitimli bir polisin hedef gözeterek yaptığı atışı elverişsiz buluyorsunuz. 5 binden fazla kişinin vücut bütünlüğüne zarar veren bir silah elverişsiz olabilir mi?” dedi. Avukatlardan sonra konuşan Anne Gülsüm Elvan’ da “Çocuğum taş atsa bile öldürmemeleri gerekirdi. Bana, babasına verselerdi. Çocuğumu öldürmeyeceklerdi. Devlet bunu yaptı, hala da yapıyor. Benim feryadım çocuklar ölmesin, başka analar ağlamasın diye. Ama her gün bize bir anne daha katılıyor.Benim çocuğumu bilerek ve isteyerek öldürdüler. Gidin evladınızı görün de benim isyanımı anlayın. Bu devlet çocuğumu hem öldürdü, hem de üzerinden para kazandı. Ben adalet istiyorum. Benim çektiğimi başka anne çekmesin” ifadelerini kullandı. Duruşmaya ara verildi.

 

 

 

AYRINTILAR GELİYOR…

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.