Hoşgeldiniz  

Berkin Elvan… Yaşasaydı 22 olacaktı

İkrar-HA1 | 11 Mart 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Berkin Elvan… Yaşasaydı 22 olacaktı

İKRAR – Gezi direnişi sırasında İstanbul Okmeydanı’nda bulunan evinin önünde polisin attığı gaz fişeği ile yaralanan 269 mücadele ettikten sonra 11 Mart 2014’te hayatını kaybeden Berkin Elvan vefatının 7’inci yılında mezarı başında anıldı.

Şişli Feriköy Mezarlığı’ndaki, yoğun güvenlik önlemleri alınan anmaya Elvan’ın ailesi, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, HDP Milletvekilleri Oya Ersoy ve Musa Piroğlu ile çok sayıda kişi katıldı. “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganlarının atıldığı anmada “Berkin için adalet, herkes için adalet” dövizleri taşındı. Gülsüm Elvan, oğlunun mezarı başında dakikalarca gözyaşı döktü. 

“ÇOCUKLARIMA DOKUNMAYIN”

Anmaya katılmak isteyenlere, mezarlık girişinde üst ve çanta araması yapıldı. Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, duruma tepki göstererek, “Çocuklarıma dokunmayın” ifadelerini kullandı.

“EMRİ VERENLER HAYATINA DEVAM EDİYOR”

Düzenlenen anma etkinliğinde konuşan baba Sami Elvan ve anne Gülsüm Elvan adalet taleplerini yineledi. Baba Sami Elvan, “Asıl emri verenler, bir eli yağda bir eli balda ve beyaz çay içerek hayatını devam ettiriyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.