Hoşgeldiniz  

Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki çocuğa aile içi tecavüz ve istismar iddiası

İkrar-HA1 | 09 Eylül 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki çocuğa aile içi tecavüz ve istismar iddiası

İKRAR -Hastane raporlarından birinde “çocuğun balkondan düşme” şikâyetiyle hastaneye getirildiği belirtilirken, “Genel Adli Muayene” Raporunda çocuğun istismar edildiği bilgisi yer aldı. Otopsi raporunda ise “çocuğun balkondan düşme sonucu” öldüğü bilgisine yer verildi.

İstanbul Beylikdüzü’nde 6 Eylül’de “balkondan düştü” denilerek Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne götürülen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.”

Ajanslar 2 yaşında çocuğun ölümünü böyle duyurdu.

bianet’in ulaştığı hastane raporlarından birinde “çocuğun balkondan düşme” şikâyetiyle hastaneye getirildiği belirtilirken, ön otopsi raporunda “çocuğa tecavüz edildiği yönünde kuvvetli bulgular” yer aldı.

Otopsi raporunda da  “çocuğun balkondan düşme sonucu” öldüğü bilgisine yer verildi. İsminin açıklanmasını istemeyen doktorlar, otopsi raporunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

Aile: “Otopsi istemiyoruz”

Hastane doktorlarından Acil Tıp Uzmanı Dr. Evren Arslan, şunları söyledi:

“Çocuk hastaneye getiriliyor, ailesi ‘balkondan düştü’ diyor. Buna göre çocuğa ilk müdahale yapılıyor. Ardından detaylıca bakıldığında 2 yaşındaki çocuğun vajinal bölgesinde ve popo kısmında yırtıklar görünüyor. Bu ikinci genel muayene raporunda da yer aldı.

“Bu durumun anlaşılmasının ardından hastane polisi devreye girdi, savcı geldi çocuğun ailesindeki erkekler gözaltına alındı.

“Çocuğun ailesi otopsi istemediklerini ve hemen cenazeyi alıp gitmek istediklerini belirtip durdular. “Bundan sonraki süreç savcının görevi.

“Erkek tarafı aşırı yüzsüz tavırlar içindeydi. Üzüntü belirtisi yoktu hiçbirinde. Rapora ‘düştü öldü’ yaz diye tutturdular. Hastaneye yaklaşık çok sayıda kişiyi topladılar. Çünkü bebeğe otopsi yapılmasını istemediler. Otopsi yapılmasın diye direndiler.  Polis bu kişileri zorla dağıttı.”

“Aile çocuğun cenazesini hemen alıp gitmek isteyince biz ‘şüpheli durumlar olduğunu’ söyledik. Bu sefer ona  ‘fasulye sırığına düştü’ diyorlar. Tek görgü tanığının 5 yaşındaki ablası olduğunu söylediler. Onun için de çok endişeliyiz.

“Bu çocuğun aileden alınıp derhal sosyal hizmetler korumasına verilmesi gerekiyor. Bunca yıldır doktorum ben böyle bir vahşet görmedim. Deliller bunun bir kerelik bir tecavüz olmadığını söylüyor. Bu çocuğun çok uzun zamandır tecavüze uğradığını düşünüyorum.”

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.