Hoşgeldiniz  

Binali Yıldırım’ın oğlunun Venezuela’ya maske götürmediği ortaya çıktı

Haberci34 | 31 Mayıs 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Köşe Yazıları, Manşet, Politika, Röportaj, Son Dakika


Haberci34
dilek@ikrarhaberajansi.com

İKRAR – Eski Başbakan Binali Yıldırım, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in oğluyla ilgili “Venezuela’dan uyuşturucu satın alıyor, Türkiye’ye getirtiyor” iddiaları ile ilişkin “Oğlum Venezuela’ya maske ve dezenfektan götürdü. Hayır yapmak istedi” demişti. Ardından gümrük kayıtları Binali Yıldırım’ın yalan söylediğini ortaya çıkardı. Erkan Yıldırım’ın Venezuela ziyaretlerinde maske ve dezenfektan götürmediği belirlendi. 

Sedat Peker, “Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın uyuşturucu güzergâhı kurmak için Venezuela’ya gittiğini” iddia etti. Binali Yıldırım da “Oğlum Venezuela’ya maske ve test kiti yardımı götürdü” demişti. Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiği döneme ait gümrük kayıtlarında ziyaretin öncesini de kapsayan üç aylık dönemde Türkiye’den Venezuela’ya hiçbir maske sevkiyatı yapılmadığı belirlendi.

Aynı dönemde yapılan 1500 adetlik test kiti gönderiminim de Türkiye ve Venezuela’daki iki firma arasındaki ticari faaliyet olduğu belirlendi.

Erkan Yıldırım’ın Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ile birlikte 7 Aralık 2020’de Venezuela’nın başkenti Karakas’ta çekilen fotoğrafta yer aldığı ortaya çıkmıştı.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.