Hoşgeldiniz  

Boğaziçi Üniversitesi Kayyum yönetimi bir akademisyeni daha okuldan uzaklaştırdı

İkrar-HA1 | 05 Şubat 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Boğaziçi Üniversitesi Kayyum yönetimi bir akademisyeni daha okuldan uzaklaştırdı

İKRAR – Boğaziçi Üniversitesi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Rektör olarak atadığı Naci İnci, Üniversite’de muhalif öğretim üyelerini ayrıştırmaya devam ediyor. Dr. Kaan Öztürk’ün de dersleri iptal edildi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın rektör olarak atadığı Prof. Dr. Naci İnci yönetiminde üniversitenin akademik kadrosuna müdahale sürüyor.

İnci’nin derslerine son verdiğini Twitter üzerinden duyuran Öztürk“Boğaziçi’nden kovulma sırası bana gelmiş” diye yazdı.

Öztürk, şunları kaydetti: “Kovuldum demekten utanmıyorum, çünkü Naci İnci tarafından beğenilmemek bir şeref madalyasıdır. Düşünsenize, ya ‘Kaan tam benim istediğim gibi biri, hiç dokunmayın ona’ deseydi? Utançtan insan içine çıkamazdım.

Beş yıldır bilgisayar mühendisliği bölümünde verdiğim bir kitle dersi vardı. Bölüm, gelecek dönem için yine benim adımı vermişti fakülteye. Atanmış Nacigiller ise, ‘Ders vermesi uygun görülen yarı zamanlılar’listesine adımı koymamış. Bölüm açıklama istemiş ama cevap verilmemiş” ifadelerini kullandı. 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.