Hoşgeldiniz  

Boğaziçili Mısra Sapan; “Korkmuyoruz, Korkmayacağız. İnadına güleceğiz”

İkrar-HA1 | 12 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Boğaziçili Mısra Sapan; “Korkmuyoruz, Korkmayacağız. İnadına güleceğiz”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atadığı kayyum rektöre karşı aylardır direnen öğrencilere polis ve güvenlik görevlilerinin şiddeti devam ediyor. Gözaltına alınan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Mısra Sapan şiddet görüp, darp edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde, tutuklanan 2 kişi için basın açıklaması yapmak isteyenlere polis müdahale etti. Gözaltına alınan öğrenciler darp edilerek ters kelepçe ile gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan Mısra Sapan’ın gözlerinin morardığını gösteren fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Sapan, gözaltına alınması sırasında sivil polislerin yüzüne diz attığını, yere düştüğünde ise tekme ve yumruklara maruz kaldığını söyledi. Sapan, ters kelepçeyle gözaltına alındığını belirtti.

Güney Kampüs’ün önünde barikat kuran polis, üniversite dışında toplanan öğrencilere müdahale etmiş, kampüs içinde bulunan öğrencilerin ise dışarı çıkmalarına izin verilmemişti. Polisin müdahalesinde çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bu sırada bazı öğrencilerin yerde sürüklenerek götürülmeye çalışıldığı kameralara yansımıştı. Eylemlerde 14 öğrenci gözaltına alınmış, öğrencilerin tamamı serbest bırakılmıştı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.