Hoşgeldiniz  

Bolu Cezaevi’nde işkence gören mahkumun ses kaydı tüyler ürpetti (İKRAR ÖZEL HABER)

Admin | 19 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Bolu Cezaevi’nde işkence gören mahkumun ses kaydı tüyler ürpetti (İKRAR ÖZEL HABER)

İKRAR – Bolu Cezaevinde kalan S.D. isimli mahkumun ablası ile telefon görüşmesinin kayıtlarına İKRAR Haber Ajansı ulaştı. Ses kayıtlarında kendisine yapılanları anlatan S.D.’nin 10-15 gardiyan tarafından saatlerce dövüldüğü, falakaya yatırılıp coplarla ayaklarının altının kanayıncaya dek dövüldüğü kulak zarının patladığı hatta dayaktan baygınlık geçiren mahkumu normal hastane yerine başka bir cezaevinde çalışan bir doktora götürüp sahte rapor hazırlanmak istediği iddiası tüyler ürpetti.

 

Bolu Cezaevinde kalan S.D. isimli mahkumun gördüğü işkence ve zulmü yakınlarına anlatışı tüyler ürpetti. Alevi olduğu için gardiyanların türlü hakaret ve küfürlerine maruz kalan S.D.’ye gardiyanların “Siz Alevisiniz ana bacı bilmiyorsunuz, bekle ben daha senin g**üne cop sokacağım. Öyle imana gelirsin sen” ifadelerini kullandığı belirtildi. Gardiyanların kendisine “Alevi köpeğisin sen burda gebersen kimsenin s**inde olmazsın, o yüzden uslu dur zaman geçirelim bizde sende yediğin dayakla akıllanırsın belki” dedikleri iddia edildi. Bolu Cezaevinde günlerce şiddet gördüğünü belirten S.D. gardiyanların özellikle koğuşuna dinci şeriatçı tipleri getirerek birde onlardan dayak ve fiziksel saldırıya uğramasını sağladıklarını iddia etti. Bir başka mahkumun da S.D.’ye saldırdığı kulaklarını kanatıncaya dek tokatladığı kafasını duvarlara sürttüğünü cezaevi yönetimine bildirmesinin ardından koğuşa gelen gardiyanların diğer mahkuma müdahale etmesi gerekirken yeniden S.D.’yi dövdüğü ve tek kişilik hücreye konduğunu iddia etti. Dersimli olan S.D.’ye bir mahkumun “Devlet böyle böyle sizi terbiye edecek. Pis eşkiyalar, burası Dersim’e benzemez burası bizim yurdumuz biz ne dersek o olur” ifadesi kullandığı belirtildi. 

Adalet Bakanlığı yetkililerine ulaşmaya çalışan S.D.’nin ailesi “Günlerdir birilerine ulaşmaya çalışıyoruz ancak herhangi bir geri dönüş yapılmıyor. S.D. günlerdir orada işkence görüyor, günlerdir dayak yiyor ve çoğu zamanını baygın halde geçiriyor. Yemek verilmiyor. Gardiyanlar bunu bir eğlenceye dönüştürmüş ve günde stres atmak için S.D.’yi dövmeye gidiyorlarmış. Bu zulüm nedir bu neyin kinidir” ifadelerini kullanıyorlar.

 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.