Hoşgeldiniz  

Britanya Alevi Federasyonu yangın mağdurları için kampanya başlattı

İkrar-HA1 | 04 Ağustos 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Britanya Alevi Federasyonu yangın mağdurları için kampanya başlattı

İKRAR – Günlerdir devam eden ve kontrol altına alınmayan orman yangınları yaban hayatı yok etmek üzereyken, bir de yangın bölgesinde yaşayan yurttaşların mağduriyetine Britanya Alevi Federasyonu (BAF) karşılıksız kalamadı. BAF tarafından yapılan açıklamada yangınlardan evlerini bahçelerini hayvanlarını kaybeden yurttaşlar ile dayanışma çağrısı yapıldı.

Britanya Alevi Federasyonu, Ağustos sonuna kadar devam edecek kampanya hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Canlar, bildiğiniz gibi ülkemizde uzun zamandır devam eden yangınlar, doğayı, evleri ve Canlarımızı yok etmeye devam ediyor. Evleri yok olmuş yoksul insanlarımızın evlerini onarmak ve azda olsa acılarını azaltmak için Ağustos sonuna kadar yardım kampanyamız devam edecek. Lütfen siz de yardımınızı esirgemeyin.

Acıların paylaşarak azaltılacağı bilinciyle daha önce birçok dayanışma göstermiş ve en son İzmir depreminde de 8 ailemize sizlerin sayesinde yardımcı olduk. Muharrem Matemi günlerinde mazlumun yanında olmanın kıymetini en çok bilenler olarak darda kalan canlara yardımcı olalım lütfen.”

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.