Hoşgeldiniz  

“Bu Kaymakam Lebalep Kongrelerde Neredeydi?”

İkrar-HA1 | 06 Mart 2021 | Genel, Manşet, Son Dakika A- A+

“Bu Kaymakam Lebalep Kongrelerde Neredeydi?”

İKRAR – Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun Covid-19 denetimleri esnasında takındığı üslup eleştirilmeye ve gündemde sıcak kalmaya devam ediyor. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun bir eczane denetiminde içeride kimse yokken yan yana sohbet etmesini büyük bir kusur olarak görmüş ve tutanak tutturarak cezalandırılmasını sağlamıştı. Yine aynı kaymakam sokakta arkadaşı ile yürüyen iki öğrenci gence de aynı üslupla ceza yazdırdığı ortaya çıktı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl ve bağlı tüm İlçelere gönderilen genelge kapsamında esnaf ve sokakta yurttaşları Covid-19’a karşı bilgilendirmek ve denetimleri gerçekleştirmekle yükümlü Mülki İdare Amirlerinin halkla ve esnaflarla girdikleri tartışmalar tepki topluyor. En son Zonguldak’ta Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun Eczacılarla girdiği tartışma ve takındığı üslup eleştirilere neden oldu. 3 eczacının sohbet etmesini tehlikeli ve düşüncesiz bulan Kaymakam tutanak tutarak ceza yazdırdı. 

AYNI KAYMAKAM ÖĞRENCİ İLE DE TARTIŞTI

Kaymakam Çorumluoğlu aynı günde başka olaylarda yaşadı. Caddede yürüyen iki arkadaştan birinin burnunun açık olduğunu gören Çorumluoğlu hemen öğrenciye de ceza yazılmasını istedi. Öğrencinin özür dileyerek ceza yazılmaması için kaymakama yalvardığı ödeyecek maddi durumu olmadığını belirtmesine rağmen Kaymakam “herkes kurallara uyacak. Ödeyemeceksen adam gibi takacaksın. Banane” dediği duyuldu. Kaymakamın gergin davranışları ve halkı fırçalayan üslubu Siyasetçileri de kızdırdı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz “Aynı kaymakamı keşke lebalep yapmakla övündükleri kongrelerde de görev aşkıyla görebilseydik” dedi.

KAYMAKAM HALKA FIRÇA ATMAYA DOYMUYOR

Kaymakam Çorumluoğlu’nun aynı günde üçüncü fırçasından bir büfe esnafı nasibini aldı. Esnafın tek başına olduğu dar alanda maskesini burnunun altında tutmasına kızan Kaymakam, “Kardeşim sen katil mi olmak istiyorsun. Tek başına da olsan maskeni takacaksın. Yok öyle bir şey. Sen nefes alıyorsun bu delikten nefesin halka karışıyor” diyerek kızdıktan sonra “Ben bu lanet maskeyi takmak istemiyorum ama Sağlık Bakanlığı emir veriyor bize takın diye o zaman takacağız biz de. Taktıracağız da” dedikten sonra kendi maskesini çıkarıp büfeciye doğru atan Kaymakam Çorumluoğlu, büfeciye de ceza yazdırdı. 

 

“AKP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLAMAMIŞ KAYMAKAM OLMUŞ”

Manisa’dan AKP Milletvekili Adayı olabilmek için Kaymakamlık görevinden istifa eden İsmail Çorumluoğlu Aday gösterilmeyince İçişleri Bakanlığı tarafından yeniden Kaymakam olarak görevlendirildiği ortaya çıktı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi “Lebalep kötüsünüz” diyerek Kaymakam Çorumluoğlu’nun üslubunu eleştirdi. Yine CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’da “Liyakatsizlik budur. Devletin kurumları ve kademeleri çürütülüyor. AKP’den Milletvekili Adayı olamayan biri Kaymakam edilmiş ve halkı idare etmekle yekilendirilmiş. Tarafsız ve bağımsız olması gereken bu görevler maalesef partizanca davranışlarla kadrolaştırılıyor. AKP’li iseniz Rektörde oluyorsunuz, Vali’de Kaymakam’da. Aynı kaymakam AKP’nin kongre yaptığı zaman neredeydi. Salonlar lebalep doldurulurken neden hastalık aklına gelmemişti. ” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.