Hoşgeldiniz  

Bülent Arınç’tan AKP’ye çok sert eleştiriler; “Beni Kodese mi tıkacaksınız, CHP’nin oyu artıyor, artacak”

İkrar-HA1 | 20 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Bülent Arınç’tan AKP’ye çok sert eleştiriler; “Beni Kodese mi tıkacaksınız, CHP’nin oyu artıyor, artacak”

İKRAR- TBMM Eski Başkanı, AKP’nin bir dönem önemli isimlerinden Bülent Arınç katıldığı yerel bir televizyonun “Yaşayan Hafıza” programında partisi AKP’ye çok sert eleştiriler yaptı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlenmesinin önünü AKP’lilerin açtığını belirterek AKP için “Bir dönem zirvedeyken şimdi çukurda” ifadesini kullandı.

Programın başında konuşan sunucu Cihad Doğan’ın “Çok önemli isimleri konuşacağız. Recai Kutan’ı konuşacağız, rahmetlik Oğuzhan beyi konuşacağız, Sizin Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” ifadelerini kullandı. Doğan’ın sözleri üzerine araya giren Arınç ise Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğine dair esprili bir açıklama yaptı.

“BENİ KODESE Mİ TIKACAKSINIZ”

Arınç şunları söyledi:

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın. Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…”

Öte yandan “CHP’nin oyları daha da artıyor ve artacak. Öyle görüyorum” diyen Arınç, ekonomik kriz ile ilgili de konuştu. Arınç devamında, “Bir kısım örnekler insanları dinden soğutuyor, milliyetçilikten soğutuyor.” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.