Hoşgeldiniz  

Cemevi’ne haritada haç işareti konuldu

İkrar-HA1 | 23 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Cemevi’ne haritada haç işareti konuldu

İKRAR – CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan haritada Camiler Ay-Yıldız ile işaretlenirken Davutlar Cemevi haç işareti ile tanımlandığını TBMM Gündemine taşıdı.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ait, “parselsorgu.tkgm.gov.tr” adresli siteye girildiğinde harita üzerinde yakın bölgede yer alan camilerin “ay yıldız” sembolü ile gösterilmesine karşın Davutlar Cemevi’nin “haç” işareti ile sisteme kodlandığını kaydeden Tezcan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesinde, “Davutlar Cemevi’nin doğusunda bulunan Davutlar Merkez Camii ve diğer tüm camiler ‘ay yıldız’ sembolü ile gösterilmiş. Başka cemevlerinin de aynı şekilde ‘haç’ işaretiyle gösterildiği, sitedeki sorgu ekranının sağ alt köşesinde haritanın ‘Google’ ve ‘Harita Genel Müdürlüğü (HGM) Atlas’ kaynaklı olduğu anlaşılıyor. Google bunu kullanıyorsa neden girişimde bulunmadınız? Alevi inancına mensup vatandaşlarımız, bu durumdan haklı olarak rahatsızlık hissediyorlar. Bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunmadılarsa, bundan sonra harekete geçmeleri lazım” dedi. ifadelerini kullandı. 


İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.