Hoşgeldiniz  

“CEMEVLERİ ALEVİLERİN İBADETHANESİDİR”

İkrar-HA1 | 06 Kasım 2021 | Alevi Haberleri, Alevi Kutsal Mekanları, Alevilik, Dünya, Etkinlik ve Duyurular, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

“CEMEVLERİ ALEVİLERİN İBADETHANESİDİR”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İl il cemevlerini gezen danışmanlardan oluşan heyetlerin hazırladığı raporlarla Cemevleri’nin yıllardır Devletten talep ettiği “İbadethane” statüsünün aksine Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı “Kültür Merkezi” statüsü tanınması ile ilgili Alevi Kurumları bir çağrı gerçekleştirdi. 13 Kasım’da Alibeyköy Cemevi’nde büyük bir toplantı gerçekleştirilecek.

Alevi Kurumları tarafından yapılan çağrıda “ Cemevlerimizin sorunları hala çözülememiştir. Cemevlerimiz, devlet tarafından hala ibadethane statüsüne alınmamaktadır. Aleviler, taleplerini tekrar dillendirmek için bir araya geliyor. Bütün aydınları, yazarları, müzisyenleri, ressamları, sanatçıları ve bütün canları taleplerimizi daha güçlü dillendirmek için 13 Kasım cumartesi günü saat 12.00’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Alibeyköy Cemevine davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kurumlar 13 Kasım’da PSAKD Alibeyköy Cemevi’nde bir araya gelerek hükümetin çalışmasına karşı birlik ve beraberlik çağrısı ile İbadethane çağrısını yineleyecek. “Cemevleri Alevilerin İbadethanesidir” şiarıyla gerçekleşecek olan toplantıda Akademisyenler, Gazeteciler, Alevi Kanaat Önderleri, Kurum yöneticileri, Yöre Dernekleri, Sivil Toplum Örgütleri ve Yurttaşlar iktidarın Kültür Merkezi propagandasına karşı mesajlar verecek.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.