Hoşgeldiniz  

Çevre Dernekleri Kadıköy’de buluşuyor; “Nehirler Yaşam İçin Aksın”

İkrar-HA1 | 04 Mart 2022 | Alevilik, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Hukuk Adalet, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Çevre Dernekleri Kadıköy’de buluşuyor; “Nehirler Yaşam İçin Aksın”

İKRAR – İktidarın inatla ve ısrarla yok etmek için amansız bir mücadele verdiği ülkemizin doğal güzelliklerinin korunması adına yurdun dört bir yanında bir araya gelen doğaseverler 14 Mart dünya nehirler günün dolayısıyla Kadıköy Rıhtım’da buluşarak, HES ve Barajlarla katledilen nehirler için ses olacaklar.

Dernekler tarafından gerçekleştirilecek kitlesel basın açıklamasına davet bildirisinde şu ifadeler kullanıldı; 

Nehirler Yaşam İçin Aksın

14 Mart Dünya Nehirler İçin Eylem Günü nedeniyle 13 Mart 2022 Pazar günü saat 15.00’de İstanbul Kadıköy Rıhtımında bir araya geliyoruz .

Ülkemiz her geçen gün sermaye sahiplerinin insafına teslim ediliyor. Atalarımızın, dedelerimizin yüzyıllardır koruyup kolladığı, bizlere emanet ettiği yaşam alanlarımız yok edilerek, göçe zorlanıp yurtsuzlaştırılıyoruz.

Dağlara , derelere, vadilere, ovalara ve doğal yaşam alanlarına yapılan bu vahşi saldırılarıyı, yurtsuzlaştırmayı durdurmak için birlikte mücadele etmeyi ve mücadeleyi büyütmek istiyoruz.

Paranın saltanatına karşı, yaşam alanlarımıza el koymak isteyenlere karşı, HAKKARİ’ den, PERİ Vadisinden, LOÇ Vadisinden MUNZUR’dan, AKBELEN’den, İKİZDERE’den , ARTVİN’den TRAKYA’dan her yerden birleşip Kadıköy’de buluşalım.

Gelin hep birlikte bu buluşmayı büyütelim,

Eylemi geliştirmek için toplanıyoruz


4 Mart Cuma saat: 19:00
Zeki Göker Kültür Merkezi – Kadıköy
Adres: Caferağa, Tellalzade Sk. No:30, 34710 Kadıköy/İstanbul

 


Çağrıcı Kurumlar
Munzur Koruma Kurulu (DEDEF), Şavşat Dernekleri Federasyonu (ŞAVŞAT FED), Malatya Çevre Platformu, Peri Suyu-Karakoçan (DEP) Dayanışma İnisiyatifi, Çekerek Irmağı Özgür Akacak Platformu, Loç Vadisi Koruma Platformu, Fatsa- Ünye Doğa Koruma Platformu, Artvin Çevre Platformu, Bakırtepe Çevre Platformu, Karadeniz İsyandadır Platformu

 

 

HABER MERKEZi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.