Hoşgeldiniz  

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ne olduğu belirsiz SADAT kapısına dayandı

İkrar-HA1 | 14 Mayıs 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ne olduğu belirsiz SADAT kapısına dayandı

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın Suriye politikalarında çatışmalarda kullandığı ÖSO militanlarını yetiştirildiği iddia edilen, bölgede petrol ve enerji kaynaklarına devlet desteği ile el koyduğu iddia edilen, Organize Suç örgütü lideri Sedat Peker’in de defalarca kez dillendirdiği SADAT’ın kapısına dayandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz Kuvayi Milliyeci’yiz. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne gitti. Seçim güvenliği konusunda SADAT’ın olabilecek hamleleriyle ilgili uyarılarda bulunan CHP lideri buna izin vermeyeceklerini dile getirdi. 

SADAT’ın önünden açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var” ifadeleriyle dikkat çekti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları SADAT’ın kapısının önünde şunları söyledi:

“Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘terör’ ‘tedhiş’ olarak tanımlanıyor, Türkçesi de ‘terör’. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır. Bunu bütün halkımıza ifade ediyorum.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz Kuvayi Milliyeci’yiz. Biz SADAT’cılardan öyle ‘tedhiş’cilerden korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları kurtarmaz. Biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Buraya CHP’li kadın milletvekillerim de dahil olmak üzere çok sayıda milletvekillerimle geldik. Bakın basına bu olayı vermek istemedik. Kişileri de rencide etmek istemedik. Yani, sağlıklı tutarlı bir anlayışla geliyoruz, size soru sormak istiyoruz. Ne yapıyorsunuz bunun bilgisini almak istiyoruz. Kim size destek veriyor, kaynaklarınız nedir, paralarınız nedir, nerelerden sağlanıyorsunuz, kaç kişiyi sabotaj yapmak üzere yetiştirdiniz, kaç teröristi yetiştirdiniz, bu teröristler/sabotajcılar şu an nerede? bunları öğrenmek istedik ama korkudan kapılarını kapattılar. Korkunun ecele faydası yok, Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi var!'”

SADAT’TAN KARŞI AÇIKLAMA GELDİ: BİZİ HEDEF GÖSTERİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün SADAT binası önüne giderek “burada terörist yetiştiriliyor, seçim güvenliğini hedef alabilirler” ifadeleri üzerine SADAT yönetiminden ve hukuk ofisinden açıklamalar geldi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.