Hoşgeldiniz  

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Feriştahınız gelse bizim belediye başkanlarımıza bir şey yapamazsınız”

İkrar-HA1 | 04 Ocak 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Feriştahınız gelse bizim belediye başkanlarımıza bir şey yapamazsınız”

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ortaya attığı “İBB’de terör ile ilişkili kişiler çalışıyor” iddiasına da çok sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu “Sen ne iş yapıyorsun, varsa öyle bir şey git yakasına yapış tut al ne işi var onun dışarıda?” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik başlatılan teftişe tepki gösterdi.

“O kadar öfke duyuyorlar ki belediye başkanlarımızın çalışmalarını hazmedemiyorlar, her türlü iftirayı atabiliyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, “İstanbul’un rantını o kadar çok yediler ki doymuyorlar, o rantı yedirmeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Daha güzel bir Türkiye’de hep birlikte yaşamak istediklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Caddelerde sokaklarda yürürken tanımadığımız insanlara selam vermek istiyoruz, her evde hüzün olmasın, bir gelecek kaygısı olmasın, her evde bereket, huzur olsun istiyoruz. Herkesin sağlığı yerinde olsun istiyoruz. Bizim en büyük beklentimiz bu. Bu beklenti yanlış mı?” dedi. Devletin akıl, birikim, adaletle yönetileceğini, Türkiye’nin kavgadan, hakaretlerden bıktığını belirten Kılıçdaroğlu, “Devleti yönetenler kin ve öfkeden medet ummamalı. Devlet öfkeyle değil akılla, birikimle adaletle yönetilir. O kadar öfke duyuyorlar ki belediye başkanlarımızın çalışmalarını hazmedemiyorlar, onlar üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar, her türlü iftirayı atabiliyorlar. Bu haksızlığı adaletsizliği yapanların inançları bizim inancımıza benzemiyor” şeklinde konuştu.
 
BAHÇELİ’NİN İMAMOĞLU’NUN GÖREVDEN ALINMASI ÇAĞRISINA KILIÇDAROĞLU’NDAN SERT YANIT
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de bugün ki grup toplantısında uzun bir süre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun attığı iddiaya ayırmıştı. Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınması çağrısında bulunmuş yerine İBB Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AKP’li bir meclis üyesinin getirilmesini tarif etmişti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise MHP Liderine tokat gibi sert bir yanıt verdi. Kılıçdaroğlu “Birileri guguk kuşu gibi birşeyler söylüyor, birilerine bir yol çizmeye çalışıyor. Sizin feriştahınız gelse bizim belediye başkanlarımıza bir şey yapamaz. Kendi kendine konuş sen anca” dedi.
 
HABER MERKEZİ
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.