Hoşgeldiniz  

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, tarifeli uçak ile ABD’ye gitti

İkrar-HA1 | 10 Ekim 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, tarifeli uçak ile ABD’ye gitti

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul’dan ABD’nin Boston şehrine gitti. Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile ziyaretini gerçekleştiren Kılıçdaroğlu’nu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu uğurladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ABD’de akademisyen, bilim insanları, üniversitelerde söyleşiler ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edecek. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Boston ve Washington’a 9-13 Ekim tarihlerinde yapacağı ziyaretin ‘CHP’nin İkinci Yüzyıl Vizyonu’ çerçevesinde yapılacağı belirtildi. CHP Liderinin ABD ziyareti öncesinde bazı basın organlarında ABD’de randevu alamadı, görüşmeler gerçekleştiremedi iddialarının da asılsız olduğu öğrenildi. ABD’de yoğun bir program geçirecek olan Kılıçdaroğlu 13 Ekim akşamında yeniden Türkiye’ye gelecek.

Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal, “ABD, bu vizyon yolculuğunun sadece ilk durağıdır. Dünyadaki yeni duraklarıyla devam edecek ve tamamlanmasını takiben ülkemizde tüm detaylarıyla ilan edilecektir” diye konuştu.

Topsakal, ziyaret öncesinde yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, uzun zamandır ülkemize seviye atlatacak ve ülkenin her yerindeki potansiyeli açığa çıkaracak bir program üzerinde çalışmaktadır. ABD’ye yapacağı bu seyahat, ekibiyle üzerinde kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiği Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Vizyonu’nun, dünyanın en parlak beyinleri ile tartışılacağı ilk duraktır. Program Boston’da Massachusetts Institute of Technology ve Harvard University’e yapılacak çalışma ziyaretleriyle başlayacaktır. Program, Washington, D.C.’de bulunan önemli bilim, teknoloji, insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarına yapılacak ziyaretler ile devam edecektir.” dedi.

Topsakal açıklamasında ziyaretin Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yeni nesil altyapı, beceri, finans ve teknolojilere ulaşmasını kapsayacağını belirtti. Topsakal, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Büyük vizyon yolculuğu, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni nesil altyapı, yeni nesil beceriler, yeni nesil finans ve teknolojilere ulaşmasını kapsayan programın parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının vizyonudur. Bu büyük vizyon, ülkenin umudunu geri kazandıracak ve bu ekonomik fetret dönemine de son verecektir. Ortaya konan ve incelikli bir çalışma ürünü olan vizyon, dünyada ve ülkemizde süren adaletsizliğe karşı insanlığın ortak vicdani itirazını da içine alan bir refaha ulaşma planıdır. Bu doğrultuda insanlığın ortak değerleri ile teknolojik ve bilimsel gelişmelerine yönelik görüş alışverişinde bulunulacaktır.”

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.