Hoşgeldiniz  

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TBMM’den Adalet Bakanlığı’na yürüdü

İkrar-HA1 | 12 Aralık 2022 | Çocuk, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TBMM’den Adalet Bakanlığı’na yürüdü

İKRAR – İsmailağa Cemaati bünyesinde kuluçkalaşmış hiranur vakfı cemaati liderinin 6 yaşındaki kızını 29 yaşındaki müridi ile zorla evlendirmesinin kamuoyunda duyulmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah partisinin tüm milletvekillerini acil kod ile TBMM’ye çağırdı. Milletvekillerinin tamamıyla TBMM’den Adalet Bakanlığı önüne yürüyen Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı bürokratları ile görüşmek istedi ancak kapılar açılmadı. Adalet Bakanlığı önünde açıklama yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu çok sert ifadeler ile iktidarı eleştirdi. Aile ve Adalet Bakanlarını istifaya çağırdı.

Bakanlık önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

– Gerçekten çok öfkeliyim. Böyle bir haksızlığın böyle bir adaletsizliği kimsenin yaşamasını istemem. 6 yaşında bir çocuğa sistematik tecavüz edildi bu ülkede.

– Günlerdir bekliyorum, bir ses verecek mi siyasal iktidar diye… Konu Meclis’te gündeme getirildiğinde, Aile Bakanı açıklama yapıyor, ‘İki yıldır bu meseleyi biliyoruz’ diyor. İki gün değil, iki ay değil… İki yıldır!

– İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da iki yıldır ne yaptınız Allah aşkına? Yüzünüze gözünüze dursun. Sistematik bir tecavüz var ve siz iki yıldır bunu biliyorsunuz, gıkınız bile çıkmıyor.

– Bereket versin gazeteciler var bu ülkede, haber yaptılar da bizler de duyduk. Adalet Bakanlığı’nın önündeyiz, adaleti sağlayacak olan kurumun önündeyiz.

– Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor, Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir de “Fotoroman” var, polislerin elini kolunu bağlamış durumdalar.

– Polislerimiz bu olayları bilmiyorlar mı? Kim onların önüne engel olarak çıkıyor? Kim onların görevlerini yapmasına engel oluyor? Savcılar hangi gerekçeyle bu dosyaların üzerini kapatıyorlar? Güçlerini kimden alıyorlar? 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlık karşısında kimler suskunluğunu koruyor?

– Buradan bu evladımıza, bu kızımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan seninle aynı acıyı paylaşıyor. Sağcısı, solcusu, inançlısı, inançsızı, doğulusu, batılısı kim olursa olsun bu haksızlık karşısında tahammül edemiyor, öfkeleniyor. Ben onların öfkesini dile getirmek için buradayım zaten.  Bizler bu hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız.

– Hepimizin evlatları var. Devletin görevini yapmasını istiyoruz. Devletin nefes almasını istiyoruz. Adalet istiyoruz.  Haksızlıkla ilgili tablo bizim tahammül edeceğimiz bir tablo değil.

– Ülkenin bu kadar derdi varken, siyasal iktidarın görevini yapmaması, devlet aygıtını çalıştırmaması tahammül edilecek bir durum değildir. İki yıldır kimin arkasına saklandınız? Kimlerle fotoğraf çektirdiniz? Devlet baskıların altında görev yapamaz.

– Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır meseleyi bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon emri vermedi. Bu organize kötülüktür.

– Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak. Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım!

– Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.