Hoşgeldiniz  

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: “İçişleri Bakanı kumpasta rol aldığını itiraf etmiştir”

İkrar-HA1 | 28 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: “İçişleri Bakanı kumpasta rol aldığını itiraf etmiştir”

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili yaptığı açıklamalara yönelik “Bugünki İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını açıkça itiraf etti. Kumpasın diğer aktörleri kim? Damat ve Binali Yıldırım. Kumparı kuran kim? Erdoğan” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP’li Öztrak gündemde tartışmaları devam eden konularla ilgili sorulara cevap verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanlış yönlendirmelerine kadar birçok konu da görüş beyan eden Öztrak’ın açıklamasından satır başları şöyle;

“BİZ ARTIK SİZİN YALANCI ÇOBAN TAKTİKLERİNİZE KANMIYORUZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sürekli aşılar ile ilgili miktar vermesini eleştiren CHP’li Öztrak “Neden aşı çeşitlendirmesi yapmıyorsunuz?” Diye sorduğumuzda, Sağlık Bakanı, Alman aşısının güvenilirliği konusunda şüphelerini açıklamıştı. Amerika, Avrupa, Japonya, Kanada geçtiğimiz yıl ortasında, Almanya’dan aşı siparişi verirken, Erdoğan Şahsım Hükümeti seyretti. “Çin” dedi, “Yerli aşı” dedi, bekledi. Beş ayı yok yere kaybettik. Sağlık Bakanı hala aşı değil, rakam yağdırıyor. 120 milyon doz Biontech, 100 milyon doz Sinovac, 50 milyon doz Sputnik…” dedi.

“İÇİŞLERİ BAKANI BU KUMPASIN İÇİNDE OLDUĞUNU İTİRAF ETMİŞTİR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında yaptığı “Ahmet Davutoğlu başbakan olduğu süreçte bazı bakanları dinlettirip takip ettiriyordu” demişti. Bu açıklamasından sonra Davutoğlu cephesinden açıklama geldi. Gelecek Partisi tarafından yapılan açıklama da “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun söyledikleri tamamen yalandır ve iftiradır. Sayın Bakanın o süreçte sayın Başbakana karşı tavrı ve tavırları biliniyordu” dedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak “Bugünkü İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını açıkça itiraf etti. Kumpasın diğer aktörleri kim? Damat ve Binali Yıldırım. Kumpası kuran kim? Erdoğan. Saray entrikalarıyla milli iradeye darbe nasıl yapılır, bunun kitabını yazmışlar. Brezilya dizilerindeki entrikalar, bunlarınkiler yanında masum kalır. Bunların gözü dönmüş, mafyaya bile bazı roller verilmiş. Kapısı çalınan mafya şimdi İçişleri bakanına racon kesiyor. İçişleri Bakanı, kendi hükümetine racon kesiyor. Hükümetin küçük ortağı, büyük ortağa racon kesiyor. Tüm bu raconlara maruz kalan Erdoğan da çıkıyor. Millete ve Millet İttifakı’na racon kesmeye, millet İttifakı’nı tehdit etmeye kalkıyor” dedi.

“KORKMA ERDOĞAN SANDIĞI GETİR MİLLET SEÇİM İSTİYOR”

CHP, HDP ve İYİ Parti Liderlerinin neredeyse her gün gelen erken seçim çağrısını yineleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak “Artık vatandaşlarımız Erdoğan hükümeti ile vedalaşmaya hazırlanıyor. İnsanlarımızı birleştirmeye hazırız. Daha çok demokrasiye hazırız, farklı fikirlere saygı duymaya hazırız. Yol bulmak kolay, gönül bulmaya hazırız. Vakit, tertemiz insanlarımızın güvenine ihanet etmiş bu iktidara, veda etme vaktidir. Genel Başkanımızın söylediği gibi: vakit tamam! Seçim zamanıdır bu zaman. Sandıktan kaçma, milletten korkma Erdoğan” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.