Hoşgeldiniz  

CHP Sözcüsü Öztrak: “Kenan Evren ne yaptıysa Erdoğan’da onu yapıyor”

İkrar-HA1 | 12 Eylül 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP Sözcüsü Öztrak: “Kenan Evren ne yaptıysa Erdoğan’da onu yapıyor”

İKRAR – CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 12 Eylül askeri darbesi üzerine konuştu. Öztrak, “12 Eylül’de Kenan Evren ve arkadaşları ne yaptıysa, 20 Temmuz 2016’dan sonra aynını, Erdoğan şahsım yönetimi yapıyor” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) gündemi üzerine açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Faik Öztrak, 4 Türk askerinin şehit olması üzerine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Ekonomik kriz hakkında konuşan Öztrak, MYK’da bu konuyu gündeme aldıklarını ifade etti. Öztrak, “Saray yönetimindeki çürümeyi; Milletimizi ezip geçen ekonomik buhranı, borçla ayakta tutulmaya çalışılan, sıfırı da tüketmiş, eksiye düşürülmüş Merkez Bankası döviz kasasını ve ülkeyi bu hale getirenlerin, toplumumuzu bölüp, parçalayarak, içeride ve dışarıda suni gerilimler yaratarak, sorumluluktan sıyrılma çabalarını ele aldık” dedi.

ÖZTRAK: KENAN EVREN NE YAPTIYSA AYNINI ERDOĞAN ŞAHSIM YÖNETİMİ YAPIYOR

12 Eylül askeri darbesi üzerine de yıl dönümü vesilesiyle değerlendirmelerde bulunan Öztrak, “Sağ-sol kavgalarıyla, insanlarımız bölünmüş, parçalanmış. Kardeş kavgaları ve ardından gelen darbeyle, siyaset yeniden dizayn edilmiştir. 12 Eylül darbesinde en ağır bedel ödeyen parti ise, kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur” diye belirtti.

Öztrak devamında ise “12 Eylül’de Kenan Evren ve arkadaşları ne yaptıysa, 20 Temmuz 2016’dan sonra aynını, Erdoğan şahsım yönetimi yapıyor. Bugün Erdoğan’ı kaç kişi eleştirebiliyor” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.