Hoşgeldiniz  

CHP’li Mustafa Adıgüzel; “Erdoğan fındığın fiyatını 35 TL olarak açıklamalı”

İkrar-HA1 | 28 Temmuz 2021 | Emek Sermaye, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika, Yaşam A- A+

CHP’li Mustafa Adıgüzel; “Erdoğan fındığın fiyatını 35 TL olarak açıklamalı”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından fındığın kilosunun 30 TL altında olarak açıklamaya hazırlamasının ardından CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel bir açıklama yaparak “Erdoğan, fındık toplaması başlamadan, daha bahçeye girmeden yurttaşı memnun edecek açıklamayı yapmalı ve 35 TL Olarak fiyat biçmelidir. Aksi durumda çiftçi bahçesine girmeyecektir” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındıkta ikinci rekolte sayımının tamamlandığını ve bir önceki sayıma göre rekolte verilerinde değişiklik olmadığını söyledi. Adıgüzel, “Sayın Erdoğan, millet bahçeye girmeden fındık fiyatını en az 35 lira olarak açıklamalıdır” dedi.

Mustafa Adıgüzel, daha önce yaptığı açıklamada; Fındık İhracatçıları Birliği’nin, fındık fiyatının düşük açıklanmasını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na ikinci bir rekolte sayımı yapılması konusunda baskı yaptığını öne sürmüştü.

Adıgüzel, açıklamasında şunları kaydetti: “Sayın Erdoğan, millet bahçeye girmeden fındık fiyatını en az 35 lira olarak açıklamalıdır. Bütün sahanın beklentisi budur. Kendi milletvekilleri dahil ‘en az 30 lira’ şeklinde açıklama yapmıştır. Bu saatte sonra 30 lira açıklamak, bu ülkeye ihanettir. Tarım Bakanlığı bir avuç tefecinin, İhracatçılar Birliği’nin oyuncağı olmuştur. Bizim kavgamız, milli bir kavga. Fındıkta 1,5 lira aşağı fiyat demek, bu ülkeye yılda 1 milyar lira zarar ettirmek demek. Bu bir ihanettir. Benim milli sanayim kredi bulamazken dolar zengini İtalya’da vergi rekortmeni bir kartele Türkiye’de 600 milyon lira teşvik vermek, ihanettir.

 

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.