Hoşgeldiniz  

CHP’li Şaroğlu: “Eğer müdahale gelmezse Dersim bölgesi yok olacak”

İkrar-HA1 | 29 Ağustos 2021 | Alevi Kutsal Mekanları, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

CHP’li Şaroğlu: “Eğer müdahale gelmezse Dersim bölgesi yok olacak”

İKRAR – Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Kurukaymak köyü kırsalında günlerdir devam eden orman yangını müdahale edilmediği için yayılıp yaşam alanlarına yaklaşıyor. Yangın bölgesine giden CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu “Ormanlarımızın yok edilmemesi için havadan müdahale edilmesi gerekiyor. Devlet yalnız Ege ve Akdeniz bölgesi için varsa birşey demiyorum ama bu bölgede bizim ormanımız, o bölgeler ne kadar değerliyse burası da değerlidir” ifadelerini kullandı.

Tunceli Valiliği yangının söndürüldüğü açıklamaları yaparken Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu yangın bölgesinden canlı yayın yaptı. Şaroğlu yangının devam ettiğini ve kesinlikle havadan müdahale edilmesi gerektiğini belirtti. 17 Ağustos’tan beridir müdahale edilmediği için binlerce hektar alanı yok eden yangın tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu “Yangını iş gücüyle veya emek gücüyle söndürmek mümkün değil. Ormanlarımızın yok edilmemesi için mutlaka havadan müdahale yapılması gerekiyor. Eğer devlet yalnızca Ege ve Akdeniz bölgesi için varsa bir şey demiyorum ama bu bölgede bizim ormanımız, o bölgeler ne kadar değerliyse burasıda o kadar değerlidir. Mutlaka havadan müdahalenin yapılması gerekiyor buradan Tarım Bakanını ve Cumhurbaşkanını göreve davet ediyorum yoksa Dersim bölgesi tamamen yanıp kül olacak” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.