Hoşgeldiniz  

CHP’li Sera Kadıgil: “Bu karanlık gidecek, Kadınlar Kazanacak”

İkrar-HA1 | 19 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Röportaj, Son Dakika, Yaşam A- A+

CHP’li Sera Kadıgil: “Bu karanlık gidecek, Kadınlar Kazanacak”

İKRAR – İstanbul Maltepe Meydanında gerçekleşen Büyük İstanbul Sözleşmesi mitingine katılan CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil İKRAR Haber Ajansı’na konuştu. Kadıgil “Büyük baskı ve yıldırmalara karşı kadınlar bugün burada özgürlükleri için yaşamları için haykırıyor. Bu iktidarın en korktuğu şey kadınların birleşmesi ve birlikte ses çıkarmaları” dedi.

İstanbul’da gerçekleşen büyük buluşmaya katılan Kadın Hakları savunucusu, CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil “Bugün hissettiğim şey gurur. İnsanların gölgelerinden korktukları ortamda kadınlar yine tüm yasaklamalar ve baskılara rağmen burada toplandılar. Karanlığı yıktılar. Sesimizi duyurmak istiyoruz. O yüzden buradayız. Tek bir erkeğin imzası ile milyonlarca kadının, milyonlarca lgbti+’ın hayatlarıyla oynanmasını kabul etmiyoruz. İzin vermeyeceğiz. Bu karanlık gidecek kadınlar kalacak. Bu da bunun resmidir” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.