Hoşgeldiniz  

Çifter çifter maaş alan AKP’lilerin listesi açıklandı

İkrar-HA1 | 13 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Çifter çifter maaş alan AKP’lilerin listesi açıklandı

İKRAR – Aynı anda birden fazla makama yapılan aynı kişi atamalarının elde ettiği birden fazla maaş alanlar listesine TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in de eklendiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birden fazla maaş alan Cumhurbaşkanlığı bürokratları, başdanışmanları ve kurul üyelerini listeledikleri bir çalışma düzenledi. CHP’nin düzenlediği çalışmanın yanı sıra AKP’li Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül’ün çift maaş aldığı ortaya çıktı. Dün CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın gündeme getirdiği bu habere bugün bir yenisi daha eklendi. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT’den 15 bin, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden ise 14 bin 500 civarı maaş aldığını itiraf etti.

Varlık Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Salim Arda Ermut’un aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğine atandığı gündeme geldi. Ermut’un iki kurumdan 66 bin 917 lira maaş aldığı ortaya çıktı. Yine Yavuzyılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’ın aynı zamanda Emlak Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu ortaya çıkardı. Deniz Yavuzyılmaz, çift maaş alan Bakan Yardımcısı Birpınar’ın aylık gelirinin 45 bin 917 lira olduğunu ileri sürdü.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA BİRDEN FAZLA MAAŞ ALANLAR

Fahrettin Altun (Borsa İstanbul), Ali Taha Koç (Türksat), Metin Kıratlı (Borsa İstanbul), Uğur Ünal (TDİ), Yunus Arıncı (VakıfBank, Borsa İstanbul), Arda Ermut (THY, Varlık Fonu), Mehmet Zahid Sobacı (BİK Yönetim Kurulu Başkanı), Maksut Serim (Halkbank), Sefer Turan (TTNET), Hamdi Kılıç (BİK), Fecir Alptekin (BİK), Saadet Oruç (BİK), Mehmet Akarca (BİK), Muhammet Mücahit Küçükyılmaz (BİK), Ahmet Karayiğit (Kamu Görevlileri Etik Kurulu), Hasan Nuri Yaşar (YÖK); Yiğit Bulut (Türk Telekom), Meltem Taylan Aydın (Halkbank), Cemil Ragıp Ertem (VakıfBank), Gülnur Aybet (Ziraat Bankası), Asım Aykan (Etik Kurulu Üyesi).

Cumhurbaşkanı başdanışmanı maaşı da alan eski milletvekilleri ise Mehmet Uçum, Seyit Sertçelik, Gülay Samancı, Rehe Denemeç, İhsan Şener, Oktay Saral, Mustafa Akış, Ayşe Türkmenoğlu, Gülşen Orhan, İsrafil Kışla ve Hamza Yerlikaya olarak belirlendi.

 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.