Hoşgeldiniz  

DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben’e verilen hapis cezasına tepkiler sürüyor

İkrar-HA1 | 19 Nisan 2021 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben’e verilen hapis cezasına tepkiler sürüyor

İKRAR – Dersim Dernekler Federasyonu (DEDEF) Genel Başkanı Ali Haydar Ben’e verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasına karşı toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Dersim İlçe/Köy Dernekleri de Federasyon Başkanı Ali Haydar Ben’e verilen cezaya tepkili…

25 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’da gözaltına alınan Ali Haydar Ben, ifadesi alınmak üzere Dersim’e getirilmişti. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturmanın ardından Ali Haydar Ben hakkında, “yardım ve yataklık” iddiasıyla dava açılmıştı. Dava geçtiğimiz cuma günü sonuçlanmış ve 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmişti. 

 

“ALİ HAYDAR BEN YALNIZ DEĞİLDİR”

Dersim Belediye Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu’da Ali Haydar Ben’e verilen cezaya tepki göstedi. Maçoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; Dilimize, inancımıza ve kültürümüze dönük baskılara; doğamıza yönelik sürdürülen katliamlara karşı mücadele eden DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben ‘e 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Ali Haydar Ben Yalnız Değildir” dedi. Yine çeşitli STK ve Siyasi Partilerden Ali Haydar Ben’e destek mesajları geldi.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.