Hoşgeldiniz  

DEDEF: “Nazımiye Kaymakamı derhal görevden alınmalıdır”

İkrar-HA1 | 15 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

DEDEF: “Nazımiye Kaymakamı derhal görevden alınmalıdır”

İKRAR – Devletin sözde kolluk kuvvetleriyle uzun namlulu silahlarla Düzgün Baba Cemevi’ni tehdit eden Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan hakkında Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada “Yurttaşların ve inançlarının güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların halkı tehdit etmesi kabul edilemez. Nazimiye Kaymakamınin derhal görevden alınmasını ve ocaklarımıza ve ziyaretlerimize dokunulmamasını istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) tarafından yapılan açıklamada Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan’ın derhal görev alınması istenilirken İnanç yerlerine kamu görevlilerin yetkilerini kullanarak sorun yaratmalarının kabul edilemeyeceği belirtildi. 

DEDEF tarafından gerçekleştirilen açıklama;

“Dersim Nazımiye İlçe Kaymakamı Uğur Tutkan, Düzgün Baba Cemevi yöneticilerini , Cemevine yanına agir silahlı kolluk kuvvetlerini alarak gidip “Devletin gücünü göstereceğim” diyerek tehdit etmesi kabul edilemez , Daha önce de derneğe para cezası vererek baskı yaparak sindirme politikasını sürdüren kamu yöneticilerinin inanç yerlerimize yönelik bu tahammülsüzlüğünü kınıyoruz..

Yurttaşların ve inançlarının güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların halkı tehdit etmesi kabul edilemez.
Nazimiye Kaymakamınin derhal görevden alınmasını ve ocaklarımıza ve ziyaretlerimize dokunulmamasını istiyoruz…”
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.