Hoşgeldiniz  

DEDEF: “Pisliklerinizi ne saldırılarla ne cinayetlerle ne de katliamlarla örtemezsiniz”

İkrar-HA1 | 18 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

DEDEF: “Pisliklerinizi ne saldırılarla ne cinayetlerle ne de katliamlarla örtemezsiniz”

İKRAR – Dersim Dernekler Federasyonu (DEDEF) İzmir’de HDP İl Eş Başkanlığı’na gerçekleştirilen silahlı saldırıya çok sert tepki gösterdi. DEDEF Yönetim Kurulu adına gerçekleştirilen açıklama da “Bu saldırıdan Siyasal iktidar ve egemen medya sorumludur. Bu saatten sonra pisliklerinizi ne saldırılarla ne cinayetlerle ne de katliamlarla örtemezsiniz” ifadeleri kullanıldı.

DEDEF Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada “HDP İzmir İl Örgütüne yapılan silahlı saldırı provokasyondur. Katledilen Deniz Poyraz’ın ailesine başsağlığı diliyoruz. Bu saldırı HDP üzerinden her geçen gün yükselen muhalefeti sindirme kampanyasından bağımsız değildir. Bu saldırıdan Siyasal iktidar ve egemen medya sorumludur. Bu saatten sonra pisliklerinizi ne saldırılarla ne cinayetlerle ne de katliamlarla örtemezsiniz. DenizPoyraz ‘in katilini de katillerini de azmettirecilerini de tanıyoruz. #hdphalktir ve bu halka yenileceksiniz” ifadeleri kullanıldı. 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.