Hoşgeldiniz  

Demokrat Parti ve CHP seçim için anlaştı; “CHP’nin adayı bizim adayımızdır”

İkrar-HA1 | 21 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Demokrat Parti ve CHP seçim için anlaştı; “CHP’nin adayı bizim adayımızdır”

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal arasında gerçekleşen ittifak görüşmeleri tamamlandı. DP Genel Başkanı Gültekin Uysal “Sayın Kılıçdaroğlu ile tüm konularda fikir birliği sağladık. Erken seçim değil hemen seçim istiyoruz. Milletimizi yoksulluktan kurtarmak adına bizler CHP ile birlikte hareket edeceğiz. CHP’nin ve genel anlamda Millet İttifakı’nın belirleyeceği aday bizim adayımızdır” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve beraberindeki heyetle CHP Genel Merkezi’nde görüştü. Türkiye’deki ekonomik gidişat üzerine görüş alışverişinde bulunan iki liderin “erken değil, hemen seçimde uzlaştığı” belirtildi. 

İki liderin görüşmesinin ana gündem maddelerini seçim, döviz kurlarındaki artış ve ekonomik gelişmeler oluştururken Kılıçdaroğlu’nun 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına yönelik ise bir değerlendirmede bulunulmadı. Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre, görüşmede DP lideri Uysal, döviz kurlarındaki artışı, “Bu iktidar artık Türkiye’yi yönetemiyor. Yönetemeyen bu iktidarın bir an evvel erken seçime değil, hemen seçime gitmesi gerekir. Her günün maliyeti millete pahalıya patlamaktadır. ‘Dış güçler’ deyip ‘nas’a göre ‘faiz haram’ diyen, gece yarısı yaptığı konuşmalarla dolar kurunu artırıyor. Acaba dolar ticareti mi yapılıyor? Kendileri satıp kendileri alıyorlar” sözleriyle değerlendirdi. Uysal’ın, “erken seçim” görüşüne katıldığını belirten Kılıçdaroğlu da “Bir an önce seçime gitmeliyiz. Acaba ülkeyi fakirleştirerek, yoksullaştırarak batırmaya mı çalışıyorlar? Artık endişe ediyoruz” karşılığını verdi. 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.