Hoşgeldiniz  

Denizli’de taş ocağına karşı Valilik önünde eylem yaptılar

Haberci34 | 31 Mayıs 2021 | Çocuk, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

Denizli’de taş ocağına karşı Valilik önünde eylem yaptılar

İKRAR – Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Güzelpınar Köyünde kekik üreticileri, bölgelerinde açılmak istenen taşocağına karşı tepkilerini dile getirmek amacıyla Denizli Valiliği önünde eylem yaptılar.

Güzelpınar Köyünde kurulacak Taş ocağından elde edilen mıcırlar Aydın- Denizli otoyolunun yapımında kullanılacak. Türkiye’nin doğan kekik ihtiyacının %80’ini karşılayan Güzelpınar Köyü olası bir taş ocağı ile tamamen yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Taş ocağı yapmak isteyen şirket Denizli Valiliği’nden çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) raporu için başvuru yaptı. Valilik ise Güzelpınar köyü için “ÇED raporuna gerek yoktur” cevabı verdi.

4 Mayıs’ta verilen bu karar köylülere ilan edilmek üzere Güzelpınar muhtarına 7 Mayıs günü tebliğ edildi. Karara 30 günlük itiraz süreci vardı. Fakat şirket itiraz sürecini beklemeden 13 Mayıs’ta ağaç kesimi için çalışmalara başladı. Köylülerin itirazının ardından şirket çalışmaları durdurup bölge halkıyla görüşmeye gitti ancak bu yine sonuçsuz kaldı. Tüm itirazlara ve tepkilere rağmen şirketin bugün tekrar alanda taş ocağı için çalışma başlatması üzerine, Güzelpınarlılar Denizli Valiliği’nin önüne geldi. Valiyle görüşme talepleri kabul edilmeyen Güzelpınarlılar oturma eylemi başlattı.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.