Hoşgeldiniz  

Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri: Faşizme karşı özgürlük mücadelesi her koşulda sürecektir

İkrar-HA1 | 14 Eylül 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri: Faşizme karşı özgürlük mücadelesi her koşulda sürecektir

İKRAR – 10 Eylül sabahı Ankara merkezli gerçekleştirilen operasyon ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ankara İl Başkanı Mehmet Ali Tosun’un da olduğu 18 ESP Üyesi ile SGDF üyesi gözaltına alınmıştı. Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri gerçekleştirdiği basın açıklaması ile gerçekleştirilen hukuksuz gözaltıları kınadı. “Rejimin hedefinde işçi sınıfı ve halklarımızın örgütlü başkaldırısıdır” ifadeleri kullanıldı.

Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri adına gerçekleştirilen açıklamayı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Dersim Şube Başkanı Ali Ekber Kaya okurken, HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü ile HDP, SMF, ESP ve EMEP İl Başkanları ile DİSK Dersim Temsilcisi katıldı.

 

Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından gerçekleştirilen Açıklama;

Faşist saray rejimi 10 Eylül sabahı Ezilenlerin Sosyalist Partisi’ne yönelik yeni bir polis operasyonu daha gerçekleştirdi.

Ankara merkezli 6 kentte gerçekleştirilen operasyonda ESP Ankara İl Başkanı Mehmet Ali Tosun, SGDF MYK üyesi Şükran Yaren Tuncer, HDK Genel Meclis üyesi Gökçe Otlu, Ankara Tıp Öğrenci Kolu’ndan Şirvan Çeliker, Barış Akademisyenleri Sibel Bekiroğlu ile Mehmet Mutlu’nun aralarında olduğu 18 ESP ve SGDF üyesi gözaltına alındı. 4 gündür gözaltında tutulan sosyalistler için 4 günlük ek gözaltı süresi verildi.

Emek sömürüsünün, sömürgeci savaşın, kadınların köleleştirilmesinin, gençliğin geleceksizleştirilmesinin sürgit devamını isteyen saray rejimi, çareyi işçi sınıfı ve ezilenlere baskıyı artırmakta, özgürlük ve devrim mücadelesi yürüten örgütlü güçlere devlet terörünü tırmandırmakta buluyor.

Rejim biliyor ki sonu işçi sınıfı ve halklarımızın örgütlü başkaldırısındadır. İşçilerin, kadınların, gençlerin, LGBTİ+’ların, Kürtlerin, Alevilerin ve ulusal toplulukların birleştik anti faşist mücadelesindedir.

AKP-MHP iktidarı işçi ve emekçilerin öfkesi devlete, sermaye düzenine yönelmesin diye kendisine muhalif olan tüm güçlere saldırıyor. Muhalefete ve örgütlü güçlere saldırarak yaşamış olduğu siyasi ve ekonomik krizi örtmeye çalışıyor.

AKP-MHP iktidarı HDP belediyelerinden Üniversitelere kadar yaymak istediği kayyum politikasına karşı Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişi büyüten gençliğin özerk-demokratik üniversite talebini bastırmak için gençlere ve onların örgütlü gücü olan gençlik örgütlerine saldırıyor.

AKP-MHP iktidarı halkların eşitliği ve kardeşliği mücadelesini engellemek için birleşik mücadele Cepheleri olan HDP ve HDK’ye saldırıyor.

AKP-MHP iktidarı Kürt halkına yönelik kirli savaşa karşı onurlu bir duruş sergileyen Barış

Akademisyenleri’ne saldırıyor.

Bu saldırılar yeni değildir. Saray rejimi 2015 yılında Suruç katliamıyla başlattığı çöktürme planıyla işçi ve emekçilere onlarca katliam, devrimci-demokratik güçleri teslim almak için sayısız gözaltı ve tutuklama saldırısı gerçekleştirmiştir. Hiçbiri başarıya ulaşamamıştır.

Bilinmelidir ki, faşizme karşı özgürlük mücadelemiz her koşulda sürdürülecektir. Bu mücadeleyi özgürlüğe olan inancımızla, halklarımıza olan bağlılığımızla ve devrimci dayanışmaya olan güvenimizle büyüteceğiz. Faşizmin saldırılarını birleşik mücadelemizle aşacağımızı, bu iktidarı el birliğiyle hakettiği yere göndereceğimize inanıyoruz.

Bu inançla gözaltı saldırılarını lanetlerken ESP ve SGDF ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz.

Gözaltına alınan ESP ve SGDF üye ve yöneticileri derhal serbest bırakılsın!

Yaşasın devrimci dayanışma!

DERSİM EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.