Hoşgeldiniz  

Dersim’de öğrencileri taciz edenler teşhir edildiler… Öğrenciler barınamıyorlar

İkrar-HA1 | 05 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Dersim’de öğrencileri taciz edenler teşhir edildiler… Öğrenciler barınamıyorlar

Dersim merkezde bulunan bir otelde kadın öğrencileri taciz eden iki erkek teşhir edilmişti. Tacize maruz bırakılan kadın öğrenci yaşananları Gazete Perperik’e anlattı. Kadın öğrenci, “Yurtlardan atıldık. Otellerde kalmaya mahkum bırakılıyoruz. Yaşadığımız olay artık son raddedir. Artık çözüm bulunsun” ifadelerini kullandı.

Dersim merkez Moğultay Mahallesinde bulunan otelde Hacı S. Ve Fevzi K. tarafından tacize maruz bırakılan kadın öğrenci yaşananları Gazete Perperik’e anlattı.

“ARKAMDAN GELEREK BİRLİKTE UYUYALIM DEDİ”

Yaşanan durumun devletin öğrencileri mağdur etmesinden kaynaklı çıktığına vurgu yapan kadın öğrenci, gece yaşanan olaya dair şunları söyledi:
“Saat 22.00 civarında otele geldik. Asansörü çağırdığımızda içinde 3 erkek ve 1 kadın vardı. Biz binemeyiz siz gidin dedik. Ben asansöre bindim onlarla. İlk etapta gayet normal bir şekilde konuştu. Kürt müsün diye sordu. Okul nasıl gidiyor tarzında şeyler sordu. Yaşlı olan arkamdan geldi. Ben de siz 4. Kata gideceksiniz dedim. Erkek ‘Sen gel birlikte uyuyalım’ dedi.

“ÇIRILÇIPLAK BİR ŞEKİLDE OTELDE DOLAŞIYORDU”

Asansörden ayrıldıktan sonra arkadaşlarıma haber verdim. O esnada koridora çıktım. Bizim odada olan arkadaşlarım odaya çıkarken koridorda adam çırılçıplak bir şekilde duruyormuş.

“ODANIN KAPISINI ZORLA AÇMAYA ÇALIŞTILAR”

Tacizci erkekler, arkadaşlarım odadayken kapıyı çalıyor ve sonrasında zorla açmaya çalışıyor. Sonra diğer odadaki arkadaşlar geldi.
“RESEPSİYON GÖREVLİSİ UYGUNSUZ İÇERİKLİ VİDEOLAR İZLİYORDU”
Oteldeki resepsiyon görevlisi de gayet sakin bir şekilde siz odanıza geçin bir şey olmaz dedi. Aynı zamanda resepsiyon görevlisinin uygunsuz içerikli videolar izledi ve kadın öğrenciler yanına geldiğinde video izlemeye devam etti.”

“YURTTAN ATILDIM”

Barınma sorunundan kaynaklı otelde kalmaya mecbur bırakıldığını ifade eden kadın öğrenci, “Ben önce yurtta misafir öğrenci olarak kalıyordum. Mescitte bile uyuduğum oldu. Sonrasında yurttan atıldım” dedi.

“BİRÇOK ARKADAŞIMIZ BU TACİZE MARUZ BIRAKILIYOR ANCAK SUSMAK ZORUNDA KALIYOR”

Valiliğe gidip “Siz bizi hiçbir yere yerleştirmiyorsunuz. Ben okulu bırakmak zorundayım” dediğinde yetkililerin yüzüne bakıp güldüklerini söyleyen kadın öğrenci, “Belediyeye başvurduk ve barınmamız için otele yerleştirdiler. Rektörlüğe de yürüdük ancak hiçbir şekilde sonuç alamadık. Öğrenciler zor durumda kalıyor. Hiç kimseye güvenemiyoruz. Belki birçok kadın öğrenci bu tacizlere maruz bırakılıyor ancak susmak zorunda kalıyor” ifadelerini kullandı.

Kadın öğrenci, “Gece 10-11’de yurttan çıkarıldığımız günler yaşadık. Barınamıyoruz. Vali geldiğinde de konuştuk ama bize önerdikleri çözüm ise beraber uyuyun. Biz bunu kabul etmiyoruz. Artık çözüm bulunsun diyoruz” diyerek yaşananlara isyan etti.

 

(GAZETE PERPERİK)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.