Hoşgeldiniz  

Dersimli Şeyh Delil Berhecanlı Ocağı Pirlerinden Hüseyin Erdoğan Dede Hakka yürüdü

İkrar-HA1 | 01 Kasım 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Dersimli Şeyh Delil Berhecanlı Ocağı Pirlerinden Hüseyin Erdoğan Dede Hakka yürüdü

İKRAR – Dersim’in Pertek İlçesinde yaşayan, uzun bir süredir rahatsızlığını dile getiren Şeyh Delil Berhecanlı Ocağı Piri Hüseyin Erdoğan dün akşam Hakk’a yürüdü.

Uzun bir süredir rahatsızlığını çevresi ile paylaşan Pir Hüseyin Erdoğan en son katıldığı bir televizyon programında “Sizlere son sözüm” diyerek insanlık alemi adına iyi temennilerde bulunmuştu. O televizyon programından birkaç gün sonra rahatsızlığı yeniden artmış uzun bir süre hastanede tedavi görmüştü. Dün akşam Dersim’e acı haber ulaştı. Pir Hüseyin Erdoğan Hakk’a yürüyerek Hakk ile bir oldu. Pir Hüseyin Erdoğan için memleketi Dersim’de Hakk’a uğurlama erkanı düzenlenecek. 
Pir Hüseyin Erdoğan’ın Hakk’a yürümesi dolayısıyla CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Munzur Üniversitesi Rektörlüğü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi siyaset, sanat ve birçok kesimden başsağlığı mesajları geldi. 

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.