Hoşgeldiniz  

Devlet Bahçeli: “İBB Başkanı derhal görevden alınmalıdır, mahkeme yada denetim yetmez”

İkrar-HA1 | 04 Ocak 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Devlet Bahçeli: “İBB Başkanı derhal görevden alınmalıdır, mahkeme yada denetim yetmez”

İKRAR – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli haftalık grup toplantısını yine birçok AKP’linin dahi savunmadığı AKP Politikalarını savunarak gerçekleştirdi. Konuşmasının neredeyse tamamını CHP, HDP ve İBB üzerine gerçekleştiren Bahçeli’den ilginç açıklamalar geldi. Bahçeli İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Mahkemede yargılanması yetmez ivedi bir şekilde bu zatın görevi sonlandırılmalı, İBB Başkanı görevden alınmalıdır” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile ilgili  de “Ağzının dikişleri patlamış bir grup başkan vekili” ifadesi kullandı. Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başlıkları ise şu şekilde;

“İBB’de işe alınan kişilerden 557’sinin terör örgütleri ile ilişkili olduğu iddiası üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın teftiş mekanizmasını çalıştırması bir idare marifetidir. Bundan rahatsızlık duyanlar, İçişleri Bakanımızı karalamaya yeltenenler, utanmaz yüzleriyle Türkiye’nin karşı cephesi, Türk milletinin kripto hasımlarıdır. Belediyeye terörist almanın neresi milli iradenin hükmüdür? Çok ciddi iddialar teftiş edilmesin mi? Lafı ortaya attım, isteyen istediğini alsın diyen çürük yumurta, senin dilinin altındaki bakla nedir?”

“Önyargıyla teftiş sürecinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yla ilgili bir mesele olmadığını iddia edenler siz nasıl bir kafaya sahipsiniz? Bununla iktifa etmeyip, “TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?”

“HDP demokrasinin yüz karasıdır, HDP ile gelecek düşleyen, ittifak kuran hangi parti varsa suç ortağıdır. Sözde milletvekillilerinin dokunulmazlıkları kaldırılmalı, mahkeme önüne çıkarılmalı”

“Ağzının dikişleri patlamış CHP’li bir grup başkanvekili, Kuran kursları için ‘Orta Çağ zihniyeti’ dedi. Bunu Müslüman Türk milletine karşı söylemiştir. Ahmaklığın en ciddi delili aynı şeyi defalarca yapmak ve farklı sonuç beklemektir. Edepsiz sözden dolayı CHP Genel Başkanı’nın bu laftan dolayı özür dilemesini bekliyoruz. Din bilmezler”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na terör örgütleriyle irtibat ve iltisaklı olanların alımında en alttan en üste kadar hiyerarşik zincirdeki herkes sorumlu değil midir? Belediye Başkanı, kimlerin işe alınıp alınmadığını sormayacak mıdır?
Sordu ise bu teröristler ne arıyor diyemedi mi? Demedi ise suçludur. Biliyor da HDP korkusundan dolayı susmuşsa yine suçludur. Hiç haberi yoksa, daha tehlikelidir, o zaman da katmerli suçludur. Anlayacağınız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı her durumda sorumludur. İddialar tevsik edilirse, suç sabit görülürse, tekraren ifade ediyorum; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bir saniye bile olsa makamını işgal edemez, etmemelidir”

 

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.