Hoşgeldiniz  

Devletin her bir kademesini parsel parsel ele geçirmişler

İkrar-HA1 | 13 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Devletin her bir kademesini parsel parsel ele geçirmişler

İKRAR – Gazeteci Metin Cihan’a daha önce TÜGVA’da çalışan bir kişi tarafından ulaştırılan belgelerin yayılması sonrasında TÜGVA’nın iktidar eliyle devletin içerisinde nasıl bir paralel bir yapı oluşturduğu ortaya çıktı. Kaymakamdan polis memuruna askerden savcıya bir çok kademe ve konum TÜGVA yetkilileri arasında yağmalanmış yandaşlara peşkeş çekildiği ortaya çıkarıldı.

Gazeteci Metin Cihan, eski bir TÜGVA yöneticisinden kendisine iletilen ‘kadrolaşma listeleri’ni sosyal medya hesabından yayımladı. TÜGVA’dan ise saatler sonra iddialara, ‘belgeler sahte’ yanıtı geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de ‘Konuşmazsak Olmaz’ programında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Saymaz, belgelere ilişkin “Benim AK Parti içinden de TÜGVA’ya yakın olduğunu bildiğim noktalardan aldığım bilgi bu listelerin doğru olduğu yönünde” dedi.

Saymaz şöyle devam etti:

“TÜGVA’dan ayrılan bir kişi tarafından bu belgeler sızdırıldı. Sistemi kopyalayarak birden fazla kişiye bunları göndermiş. Bu isimlerden biri de Metin Cihan. Gönderdikleri arasında TÜGVA’nın tuttuğu belli notlar var. TSK’ya, Polis Özel Harekat’a girmesinde referans olunacak yöneticilerin ve üyelerin listesi var. FETÖ’cülerden el konulan ve çeşitli yurtlara dağıtılan kurum, kuruluşlar listesi var. Yine TÜGVA’nın hangi ilde kirasının nasıl karşılandığına dair listeler var.

Ben bu dokümanları gördüm. TÜGVA Genel Başkanı Enes beyi aradım. Kendisi bana ‘toplantıdayım’ dedi ve uzun süre dönmedi. ‘Bu belgeler bize ait değil biz bunların kumpas olduğunu düşünüyoruz’ açıklamasını yaptı.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.