Hoşgeldiniz  

Din Öğretmeninden Alevilere ve Hz. Ali’ye türlü hakaret ve iftira… MEB Sessiz

İkrar-HA1 | 24 Eylül 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Din Öğretmeninden Alevilere ve Hz. Ali’ye türlü hakaret ve iftira… MEB Sessiz

İKRAR – Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Din Kültürü Öğretmenlerinin Aleviliğe karşı öğrencilere yönelik baskı ve saldırılarına bir yenisi de Ankara’nın Mamak İlçesinde ortaya çıktı. Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu’nda sözleşmeli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni M.K. sınıfta Alevi öğrencileri ifşa edip Alevilik ve Hz. Ali’ye türlü hakaret ve iftiralar etti.

Ankara’nın Mamak ilçesindeki Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu’nda, sözleşmeli olarak görev yapan M.K. adlı din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin, 8. sınıf öğrencilerine 20 Eylül’deki ders sırasında “Alevi olanlar parmak kaldırsın” dedikten sonra parmak kaldıran öğrencilere “Aleviler neden aptes alıp namaz kılmıyor? Oruç neden tutulmuyor? sorularını yöneltti. İddiaya göre M.K., “Biz Hazreti Ali’yi sevmeyiz. Hazreti Ali, peygamber efendimizin eşine küfür etmiş” ifadelerini kullandı.

Bazı öğrencilerin, derste yaşananları ailesine anlatması ve okula gitmek istememesi üzerine veliler, M.K. adlı öğretmenle görüştü. İddiaları kabul etmeyen M.K., velinin zülfikâr kolyesine işaret ederek “Zaten sormama gerek yok. Kimin ne olduğu belli. Boyunlarındaki kolyeden tanıdım kimin ne olduğunu” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.