Hoşgeldiniz  

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: “Hükümeti istifaya çağırıyoruz”

Haberci34 | 10 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: “Hükümeti istifaya çağırıyoruz”

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: “Hükümeti istifaya çağırıyoruz”

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla emekçiler “baskı, sömürü, mafya düzenine karşı” Kadıköy Süreyya Operası önünde bir araya geldi

“Baskı, sömürü, mafya düzenine teslim olmayacağız” yazılı bir pankart açan emekçiler “Çeteler halka hesap verecek”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını attı.

Emek örgütlerinin açıklamasına sosyalist örgütler ve HDP Milletvekili Musa Piroğlu da destek verdi.

“Bu karanlık tablodan sorumlu olanlar, bu çürümüşlüğün hesabını soramaz”
Kurumlar adına ortak açıklamayı okuyan KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Çayan Çalık, Sedat Peker’in ifşaatları ile kirli iktidar ilişkilerinin ortaya saçıldığına dikkat çekerek şunları söyledi:

Normal şartlarda ortaya atılan bu ciddi iddiaların araştırılması ve yargının bağımsız çalışabilmesi için gerekli adımlar atılması gerekirken, demokrasi ve adalet arayışı içinde olan demokrasi güçlerinin önü türlü bahanelerle kesilmektedir. Her türlü baskı politikalarını ve polisiye tedbirleri devreye sokan iktidarın gerçek yüzü bir kez daha açığa çıkmıştır. Bu karanlık tablodan sorumlu olanlar, bu çürümüşlüğün hesabını soramaz.

Tarih önünde gerçek bir hesaplaşma, eşitlik, adalet ve demokrasi mücadelesiyle olacaktır. Emek ve meslek örgütleri olarak, bir yandan Emeğin Türkiye’si için mücadeleyi büyütürken, diğer yandan son günlerde ortaya çıkan tüm kirli ilişkilerden hesap sorulması için, her türlü baskıya rağmen demokratik haklarımızı kullanmaktan vazgeçmeyeceğimizi, mücadeleyi yürüteceğimizi ilan ediyor, hükümeti istifaya çağırıyoruz.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.