Hoşgeldiniz  

Diyanet “Bizimle bağı kalmadı” demişti… Atatürk’e lanet okuyan Mehmet Demirkan ortaya çıktı

İkrar-HA1 | 24 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Diyanet “Bizimle bağı kalmadı” demişti… Atatürk’e lanet okuyan Mehmet Demirkan ortaya çıktı

İKRAR – Müzeden camii olarak dönüştürülen Ayasofya’nın ibadete açıldığı ilk gün Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyup beddua eden Mehmet Demirkan isimli kişi için Diyanet İşleri Başkanlığı “Görevine ivedi bir şekilde son verildi, bağımız yok” yalanı atmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Pendik’te Mehmet Demirkan ile poz verdi.

Ayasofya’da AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan Reisül-Kurra vekili Mustafa Demirkan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada görevden alındığı belirtilmişti. Demirkan’ın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile icazet merasimine katıldığı ortaya çıktı.

Reisül-Kurra vekili Mustafa Demirkan, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen bir törende Atatürk’e lanet okumuştu. Demirkan’ın sözleri sert tepkilerle karşılandı.

Konuya ilişkin sessizliğini koruyan Diyanet İşleri Başkanlığı, Demirkan hakkında disiplin sürecinin işletilip işletilmediğine ilişkin bir başvuruya yaklaşık 3 ay sonra verdi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.