Hoşgeldiniz  

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş; “Herkes hakkına razı olsun”

İkrar-HA1 | 24 Nisan 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş; “Herkes hakkına razı olsun”

İKRAR – İktidar politikalarını dini duygularla halk karşısında sindirilmesi için yoğrulmasını sağlayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cuma Namazı kıldırdı, hutbesinde AKP ve iktidar politikalarını meşrulaştırmaya çalıştı. Erbaş “Haksızlık yapmayın, herkes hakkına razı olsun” dedi.

Diyanetten yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Fransa’nın Strazburg kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Yunus Emre Camisinde Fransızca ve Türkçe hutbe irad etti, cuma namazı kıldırdı.

Erbaş, “İslam: Barış ve Esenlik Dini” temalı hutbesinde, İslam’ın adalet, rahmet, şefkat, merhamet, esenlik, huzur, güven, ilim, hikmet, irfan ve medeniyet dini olduğunu savundu.

İslam’ın dünya ve ahirette kurtuluşa ileten kutlu bir davet olduğunu ifade eden Erbaş, “İslam, huzur ve barış ortamının tüm dünyada egemen olması için gönderilmiştir. Bugün insanlığı kuşatan savaşların, bunalımların, umutsuzluğun, kötülüklerin ve acıların son bulması için İslam en büyük imkandır.” ifadelerini kullandı.

İslam’a göre ırkı, rengi, inancı, coğrafyası ne olursa olsun, tüm insanların canı, aklı, inancı, malı ve neslinin dokunulmaz olduğunu vurgulayan Erbaş, “Dinimiz bizlere yaşadığımız toplumun bütün fertleriyle iyilik ve adalet esasına dayalı ilişkiler kurmamızı emreder. Barış ve esenlik içinde yaşamamızı tavsiye eder.” açıklamasında bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.