Hoşgeldiniz  

Diyanet Parayı Nereye Harcayacağını Şaşırdı

Haberci34 | 21 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Yaşam A- A+

Diyanet Parayı Nereye Harcayacağını Şaşırdı

İKRAR – ‘Ucuzluk için akşam pazarına çıkın’ diyen Diyanet, 5 yıldızlı otelde 3 gün toplandı | Ucuz sebze için akşam saatlerinde pazara gidilmesini tavsiye eden Diyanet İşleri Başkanlığı 5 yıldızlı Metropolitan Otel’de “Meal Yazım Stratejileri Çalıştayı” nedeniyle 3 günlük toplantı yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Meal Yazım Stratejileri Çalıştayı” düzenlendi. Üç gün süren ve elli kişinin katıldığı çalıştay, Diyanet’e bağlı çok sayıda salon olmasına rağmen 5 yıldızlı Metropolitan Otel’de yapıldı. 

Türkiye pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılarla mücadele ediyor. İşsizlik gün geçtikçe artıyor. Vatandaşlar çarşı pazardaki pahalılıktan şikayetçi. Bütün bunlar yaşanırken Diyanet İşleri Başkanlığı 16-18 Haziran’da lüks bir otelde toplantı düzendi.

“Meal Yazım Stratejileri Çalıştayı” 3 gün sürdü ve toplantıya 50 kişi katıldı. Toplantı Diyanet’e bağlı çok sayıda salon olmasına rağmen 5 yıldızlı Metropolitan Otel’de yapıldı. Ankara dışından gelen konuklar da bu otelde ağırlandı. Daha önce de birçok toplantısını tatil beldelerindeki 5 yıldızlı lüks otellerde yapan Diyanet, kendisine ait tesislerde “Konaklayacak yer sıkıntısını” gerekçe gösteriyor. Ancak Ankara’da lüks otel tarzı 8’i suit, 56 oda ve 120 yatak kapasiteli Diyanet Evi bulunuyor. Diyanet Evi başkanlığın sitesinde, “5 yıldız konforunda, kendinizi özel hissedeceksiniz” denilerek tanıtılıyor. Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Diyanet’in çalıştay yaptığı otelin günlük konaklama bedeli 505 lira.

YANIT VERMEDİLER

Diyanet Basın Merkezi, meal çalıştayının neden 5 yıldızlı otelde yapıldığına dair soruları yanıtsız bıraktı. 16-18 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenen Çalıştay’la ilgili olarak Din İşleri Yüksek Kurulu yetkilileri ise şu bilgileri verdi: “Çalıştay, 6 oturumda gerçekleştirildi. Mealde Çeviri Yöntem ve Teknikleri Stratejisi, Temel Çeviri Sorunlarına İlişkin Çözüm Önerileri, Meal Yazımında Harici Bilgilerin Kullanımı ve Referans Sorunu, Arapça Gramer Kuralları Bağlamında Çeviri Sorunları başlıklı oturumlarda alanın uzmanı akademisyen ve araştırmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Müzakereler yapıldı. Çalıştay ‘Genel Müzakere ve Kapanış’ oturumunun ardından sona erdi.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.