Hoşgeldiniz  

Dünya Şampiyonu Ampüte Milli Takım Mansur Yavaş’ı ziyaret edince ortalık karıştı

İkrar-HA1 | 11 Kasım 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika, Spor, Yaşam A- A+

Dünya Şampiyonu Ampüte Milli Takım Mansur Yavaş’ı ziyaret edince ortalık karıştı

İKRAR – 9 Ekim’de düzenlenen ve tarihte ilk defa Türk Milli Ampute Futbol Takımı dünya şampiyonu olmuştu. Dünya şampiyonu milli takım oyuncuları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mansur Yavaş’ın davetini kabul ederek gerçekleştirdiği ziyaret ise Federasyon tarafından hoş karşılanmadı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamada oyuncuların ve beraberlerinde ki 3 teknik ismin federasyondan izin almadan milli takım formaları ile ziyaret gerçekleştirilmeleri belirtildi.

Angola Ampute Milli Futbol Takımı’nı 9 Ekim’deki karşılaşmada 4-1 mağlup ederek tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı oyuncuları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş’ın davetine katıldıkları için Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Ziyarette, 12 ampute futbolcu ve 3 teknik adamla sohbet eden Yavaş, ekibi kutlayarak “Başarınızdan gurur duydum” ifadelerini kullandı. Ampute milli takımı oyuncularının ödüllendirilmesi konusunda izin için ilgililere talimat verdiği öğrenilen Mansur Yavaş, ziyaret sırasında çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Milli oyuncular da Yavaş’a “06 Mansur Yavaş” yazılı bir forma hediye etti.

Ancak, bu ziyaretin ardından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, milli takımdaki 12 sporcu ve 3 teknik adam hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Oğuz Altınkaynak imzasıyla gönderilen tebligatta şu ifadelere yer aldı: “Kulübünüz sporcularından. Federasyonumuz yetkililerinin izni ve bilgisi olmaksızın milli takım forması/eşofmanı ile çeşitli programlara katıldığı tespit edilmiştir. Adı geçen sporcular, tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edilmiş olup, adı geçenlerin yazılı savunmalarının iş bu yazımızın tebligatından üç gün içerisinde federasyonumuzun …….. nolu faksına gönderilmesini, savunma vermediği takdirde savunmadan vazgeçmiş sayılarak hakkında dosyadaki mevcut bilgi ve belgeler ile nihai karar verileceğinin bilinmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.