Hoşgeldiniz  

Düzgün Baba Cemevi Tarafından, PSAKD Varto Şube İsmi Kullanılmıştır

Muhabir 24 | 28 Temmuz 2020 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

Düzgün Baba Cemevi Tarafından, PSAKD Varto Şube İsmi Kullanılmıştır

Bugün Düzgün Baba ziyaretinden yapılan açıklamada, ortak karar verildiği ve yapılan açıklamada imzası bulunduğu iddia edilen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Varto Şubesinden karşı açıklama geldi. “Şubemiz adına böyle bir imza atılması söz konusu olmayıp, Hasret Gültekin’in anıtının kaldırılması hususunda PSAKD Genel Merkezimizin açıklamasının yanındayız” diyen PSAKD Varto Şube Yönetiminin açıklamasının tamamı şöyle:

Sevgili canlar, yarenler, yoldaşlar.

25 Temmuz 2020 de Dersim / Düzgün Baba Cemevinde yapılan toplantıda/Cemde şube olarak bizde bulunduk. Toplantıda Pir Sultan Abdal Kültür Derneğimiz yetkilileri ve İnanç Kurulumuzun yanında durduk.
Pirlerimizden Düzgün Baba’nın adı ile kurulmuş Cemevi yönetimi, Demokratik Alevi Dernekleri ve Dersim’deki ocak temsilcilerinin yaptığı açıklamada şubemiz de imzacı olarak gösterilmiştir. Şubemiz adına böyle bir imza atılması sözkonusu olmayıp Hasret Gültekin’in anıtının kaldırılması hususunda PSAKD Genel Merkezimizin açıklamasının yanında olduğumuzun ve destekledigimizin bilinmesini isteriz.

Kısaca belirtmek isteriz ki yukarıda ismi geçen kurum ve ocakların bu gün yayınladıkları bildiriye PSAKD Varto şubemizin imza koyması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cesaretin ve onurun piri Pir Sultan Abdal’ın dediği gibi, …
Gerçeğin nefesi eritir dağı,
Yalancının ateşi eritmez yağı.
Bu gün tamda bu noktadayız. Yani dostun attığı gül olmak isteyenler ile ikrarına sadık kalanların arasındaki söz olsun sözümüz.
Bu gün Hasret Gültekin canımızın anıtı özelinden madımak’da katledilen canlarımızın anılarına, dolayısıyla direniş hattımıza dost ellerinden güller atılmaktadır.

Pir Sultan Abdal’a ve Düzgün Baba’ya aşk olsun…

Bütün canlarımıza dostlarımıza duyururuz.

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
VARTO ve DESİM ŞUBELERİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.