Hoşgeldiniz  

Ekonomi’de faturanın kabarmasının nedenlerinden biri ortaya çıktı; Tansu Çiller kaptan koltuğunda

İkrar-HA1 | 03 Haziran 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ekonomi’de faturanın kabarmasının nedenlerinden biri ortaya çıktı; Tansu Çiller kaptan koltuğunda

İKRAR – Eski Başbakan Tansu Çiller, Gazeteci Ahmet Takan’ın iddialarıyla yeniden gündeme oturdu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile olan yakınlığı ile bilinen Tansu Çiller’in Ekonomi Politikalarında kaptan köşkünde olduğu, Nebati ile bir çok konu ve politika da fikir alışverişinde bulunduğu iddia edildi. Çiller “Nureddin Bey ile aramız iyidir. Sık sık ziyaret eder ve ülke meselelerini ele alırız” dediği belirtiliyor.

Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra  takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!..”

 

Gazeteci Ahmet Takan’ın köşesinde kaleme aldığı yazı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.