Hoşgeldiniz  

Ekrem İmamoğlu Doğu Karadeniz’den seslendi; “6’lı masanın en iyi neferi olacağım”

İkrar-HA1 | 04 Mayıs 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ekrem İmamoğlu Doğu Karadeniz’den seslendi; “6’lı masanın en iyi neferi olacağım”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bayramın ikinci gününde Karadeniz’de programına başladı. İlk durağı Rize olan İmamoğlu, Karadeniz Sahil Yolu’nda da yol boyunca yurttaşlarla bayramlaştı. Derepazarı Belediyesi önünde konuşan İmamoğlu, “Karadeniz’i, doğallığıyla herkesi kendine aşık eden bu coğrafyayı hor kullandık. Her şeyin çok güzel olacağına herkes inansın” dedi.

Konuşma yaptığı alanın yanında eskiden bir park olduğunu anımsatan İmamoğlu, CHP İl Başkanı Deniz’den, “Beton oldu” yanıtını aldı. İmamoğlu, bu yanıt üzerine, “Yahu bunlar da hep ağacı beton yapıyorlar” karşılığını verdi. Rize’nin nüfusunun yaş ortalamasının yüksek olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, gençlerin doğdukları, yaşadıkları şehirlerden ve ülkeden gitmek istediklerinin altını çizerek, “Hep beraber düzelteceğiz” dedi.

• Rize Kent Merkezi’nde yurttaşların İmamoğlu’na dönük ‘adaylık’ talebi gözlerden kaçmadı. İmamoğlu, Erdoğan’ın memleketinde, yurttaşların izdihama varan yoğun ilgilisi nedeniyle Rize Meydanı’na güçlükle ilerleyebildi.
•İmamoğlu’nun burada yaptığı konuşmada, 6’lı masaya ilişkin “Ben de o ittifak masasının, 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin en güçlü neferi olacağıma söz veriyorum” ifadeleri dikkatleri çekti.
•Geçen sene İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in provakasyon girişimine uğradığı Çayeli’de İmamoğlu’nun ziyareti öncesi benzer bir tablonun yaşanma ihtimali üzerinde duruluyordu. Ancak İmamoğlu’nun ilçe merkezine girişiyle birlikte büyük bir kalabalık otobüsün etrafını sardı. İmamoğlu kürsüdeyken çevreden bir kişinin laf atarak konuşmaya müdahale etme girişimi yurttaşlar tarafından engellendi. Son seçimlerde Çayeli’de Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranının yüzde 91’i aştığı göz önünde bulundurulursa, ilçedeki yoğun ilgi Karadeniz’de AKP’ye olan tepkinin tezahürü olarak görülebilir.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.