Hoşgeldiniz  

Ekrem İmamoğlu: “Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin öğretileri ile İstanbul’u yönetiyoruz”

İkrar-HA1 | 27 Ağustos 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ekrem İmamoğlu: “Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin öğretileri ile İstanbul’u yönetiyoruz”

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen “Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali” etkinliği bugün başladı. Programın açılışı konser ve etkinliklerle başlarken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu katılımcıları selamladılar.

İBB tarafından gerçekleştirilen ve 27/28 ve 29 Ağustos tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Meydanı’nda gerçekleştirilen “Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali” bugün başladı. İstanbul’da olan tüm Alevi kurumların yer aldığı, stantları ile yüzbinlere inancını, kurumsal kimliklerini ve mücadelelerinin tanıtarak faaliyet gösterilen etkinlik alanında Musa Eroğlu’ndan Kardeş Türküler’den Arif Sağ’dan Dertli Divani’den Şevval Sam’dan daha nicesine sanatçı İstanbullular ile buluşacak. Açılış konuşması için sahneye çıkan İBB Başkanı İmamoğlu “Kadim İstanbul’un kadim yurttaşlarını selamlamaktan çok mutluyum. Hünkar’ı İstanbul’da anmak çok değerli ve anlamlı bizler için” dedi. Ardından müzik dinletileri ile Program devam etti.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.