Hoşgeldiniz  

Ekrem İmamoğlu: “Kalkıp bize laf yetiştireceğine işine bak”

İkrar-HA1 | 13 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ekrem İmamoğlu: “Kalkıp bize laf yetiştireceğine işine bak”

İKRAR – Türkiye’nin en ucuz sosyal konut projesini hayata geçiren İBB’nin KİPTAŞ grubunun temel atma töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atma töreninde kendisini ve İBB yönetimini sürekli eleştiren, İBB’nin projelerine sürekli engel koyan Bakanları eleştirdi. İmamoğlu en son kendisini ve partisini eleştiren Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu hedef aldı. “Birini mutlu etmek için bizimle yarışıyorlar. Devletin bakanlığı belediyeyle yarışır mı? ne hale getirdiler ülkeyi. İşine bak… İşine Bak…”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Koca devletimizin bakanı belediyeyle yarışıyor” diyerek isim vermeden eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na metro ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. İmamoğlu “Şu metroyu ben yaptım, bu metroyu ben yapıyorum’. Ya yapacaksın tabii. Devletin bakanısın. Allah’ın adamı ya. ‘Gayrettepe’den havalimanına metro yapıyorum.’ Yapacaksın tabii. Ayıptır. Belediyeyle devletin bakanı yarışır mı? Şaşkın bunlar şaşkın. Vallahi şaşkın” diye konuştu.

“YOLA ÇIKAMAZ, OTOBÜS BİLETİ ALAMAZ”

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Yahu memleketin derdine bak. Dolar olmuş 15 lira. Daha 4-5 sene önce 3 liraydı. Cebine 100 avrosunu koyan bir Avrupalı İstanbul’da bir hafta doya doya tatil yapabiliyor. 100 avro nedir biliyor musunuz? Avrupa’da herhangi bir ülkede asgari ücretin 20’de 1’idir. Bu ne anlama gelir biliyor musunuz? Benim vatandaşım da cebine 130 lira koysa vazgeçtik Almanya’dan Antalya’da bir hafta tatil yapsın ya. Ya yola çıkamaz. Otobüs bileti alamaz. Ayıptır ya. 130 lirayla yola çıkamaz hale getirdin vatandaşı. 100 avroya memleketin her ürününü, her malını, vatandaşın alın terini, emeğini en ucuza satılan ülke haline getirdin. Kalkıp oradan bize laf yetiştiriyorsun. İşine bak.”

KANAL İSTANBUL TEPKİSİ: “ALLAH’IM ÇILDIRACAĞIM”

İmamoğlu, İBB’nin 2022 yılı bütçesini kasım ayında yaptıklarını ancak son ekonomik koşullar nedeniyle yeniden bütçe yapma zorunluluğunun ortaya çıktığını vurguladı. Ulaştırma Bakanı’nın Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarına da değinen İmamoğlu “Kanal İstanbul’dan bahsediyorlar ya çıldıracağım Allah’ım.  Allah’ım çıldıracağım. Kanal İstanbul’dan bahsediyorlar, memleketin içinden bir kanal geçirdiniz. Paranın nereye aktığını bilmiyoruz. Neymiş? Büyük gemileri, geçirecekmiş. Sen hayatında bir tane küvette gemi oynatmamış adamsın büyük gemiyi İstanbul Boğazı’ndan geçiremezmiş de kanaldan geçirecekmiş. Devletin bakanlarının düştüğü hale bak ya. Ben utanç duyuyorum. Bundan mutlu değilim  üzülüyorum” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANINI MAHCUP ETMEYECEKLERMİŞ”

İmamoğlu “Beni sevmeyin ya da sevin. Hiç önemli değil ama ben devletimi, milletimi düşünerek hareket edeceğim. Ona hizmet edeceğim. Bir kişiye bakıp ona hizmet etme bilinci bizde yok. Öyle hazır ola geçme bizde yok ama devletimizin önünde hazır ola geçeriz. Bu millete hizmet ederiz.  Dolar 15 lira.  Ekonomiye bakan insanın sözlerini okumaya çalışıyorum, okuyamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nı kırmayacaklarmış veya Sayın Cumhurbaşkanı’nı bu konuda mahcup etmeyeceklermiş. Ekonomiyi mahcup etmeyin ekonomiyi, millete mahcup olmayın. Milletin parasını, düşünün, yapmayın Allah aşkına. Herkes işini yapsın” dedi.

“BİZ MİLLETİMİZDEN APOLET ALIYORUZ”

Her bakan İstanbul hakkında konuştuğunda omzuna bir “apolet” takıldığını söyleyen İmamoğlu “Her bakan İstanbul hakkında görüşecek, buraya bir apolet takacak. Kime karşı? Bir kişiye karşı. Bir kişi için. Bir kişiyi mutlu etmek için buraya apolet takacak. ‘Efendim nasıl konuşayım İstanbul hakkında? Belediye başkanıyla ilgili iyi konuştun mu? Nasıl laf ettim ama?’ Bir apolet de buraya.   Yahu istediğiniz kadar apolet takın. Biz milletimizden apolet alıyoruz.  Ama Allah şahit, bu memleketin ekonomisi iyi olsa da ben sizi doya doya alkışlasam ama içim yanıyor benim. Benim insanımın bu durumu benim içimi yakıyor. Ona rağmen burada temel atıyoruz. Ona rağmen sosyal konut üretiyoruz. Ona rağmen yapamadığınız, kapısına kilit vurduğunuz 10 tane metroyu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.