Hoşgeldiniz  

Ekrem İmamoğlu: Seçilmiş Belediye Başkanını ziyaret ettim

İkrar-HA1 | 05 Mayıs 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Politika, Son Dakika A- A+

Ekrem İmamoğlu: Seçilmiş Belediye Başkanını ziyaret ettim

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu hakkında açılan soruşturmalar ile konuştu. Başkan İmamoğlu “Ben planlanmış bir Güneydoğu gezisinde o dönem Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve yasalarına göre seçilmiş belediye başkanını ziyaret ettim” dedi.

CİMER üzerinden şikayetler doğrultusunda açılan soruşturma hakkında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Duygularımı belli etmek zorunda kaldım.  Böyle bir sürecin ortaya konulması kötü ortam” dedi.

 

“SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİM” 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğluFatih Sultan Mehmet‘e ait türbede ‘ellerini arkadan bağlayarak yürüdüğü’ ve ‘HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ettiği’ gerekçesiyle başlatılan ön incelemeyle ilgili konuştu.

Kendisini savunmaya ihtiyaç duymadığını belirten İmamoğlu, “Duygularımı belli etmek zorunda kaldım.  Böyle bir sürecin ortaya konulması kötü ortam. Bu süreci başlatılmasının sahibi yok. İş bakanlığa, savcılığa, CİMER’e kadar gitti. Gazetecilerin de tartışma biçimi çok acı. Absürtlük devam ediyor. Ne yapalım?” dedi. İmamoğlu ayrıca “Ben planlanmış bir Güneydoğu gezisinde o dönem Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve yasalarına göre seçilmiş belediye başkanını ziyaret ettim. Ben orada kayyumla ilgili fikrimi beyan ettim. Milletin iradesine karşı durulan her hususta açıklama yaptım, yapmaya devam ederim. Demokrasiye inanan bir insanım. Ben oraya gittiğimde belediye başkanına Mustafa Kemal Atatürk portresini hediye ettim. Bunu en güzel duvarınıza asın’ diyorum, o da ‘Siz seçin en güzel duvarı asalım’ diyor. Buradan da bir sebep oluşturmak acizlik. Bunları yaşadık yaşamaya da devam ediyoruz” dedi. 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.