Hoşgeldiniz  

EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz “Emekliler açlığa terkedildiler”

İkrar-HA1 | 04 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz “Emekliler açlığa terkedildiler”

İKRAR – Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan emekli aylıkları ile ilgili sözde zam hakkında konuştu. Akdeniz “Millete aşık olduğunu söyleyenler emekliye 2.500 TL maaşı müjde diye sundu. Emekli bir kez daha açlığa terk edildi” ifadelerini kullandı.

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası duyurduğu emekli maaşı zammının düşüklüğüne tepki gösterdi. Akdeniz, “Önce işçi ve memurlar enflasyona ezdirildi, bugün de emekliler bir kez daha açlığa terk edildi” dedi.

Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Yeni düzenlemeye göre hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Temmuz ayında hem memurlarımızın hem emeklilerimizin maaşlarına yapılacak yüzde 7 toplu sözleşme artışına, şayet gerekiyorsa enflasyon farkı da ilave edilecektir” dedi.

Açıklamaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösteren Ercüment Akdeniz, “Millete aşık olduğunu söyleyenler emekliye 2500 TL maaşı ‘müjde’ diye sundu! Önce işçi ve memurlar enflasyona ezdirildi, bugün de emekliler bir kez daha açlığa terk edildi. Emekliye rahat bir nefesi çok gördüler. Bu mücadele sebebidir” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.