Hoşgeldiniz  

Erdoğan’ın da zamanında kullandığı jette Bin 304 kg kokain bulundu

İkrar-HA1 | 05 Ağustos 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Erdoğan’ın da zamanında kullandığı jette Bin 304 kg kokain bulundu

İKRAR – Brezilya’nın Ceara eyaletinde bulunan Fortaleza Havaalanında Brezilya polisi tarafından TC-GVA kuyruk tescilli Türk iş jetine yapılan operasyonda, İspanyol yolcuya ait 24 valiz içinde bin 304 kilogram kokain ele geçirildi.

Brezilya’nın Ceara eyaletinin başkenti Fortaleza’da bulunan Fortaleza Havaalanında Brezilya polisi tarafından uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Polis, TC-GVA kuyruk tescilli Türk iş jetine düzenlediği operasyon ile 60 yaşındaki İspanyol yolcuya ait olan 24 valiz içinde bin 304 kilogram kokain ele geçirdi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, uçağın Belçika’nın başkenti Brüksel’e gideceği aktarılırken, 24 bavulun her birinde 50 adet 1,2 kilogramlık poşetler halinde paketlenmiş halde toplam bin 304 kilogram kokainin ele geçirildiği bildirildi. Uçağa ve uçaktaki tüm cep telefonlarına el koyulduğunu aktaran polis, uçakta bulunan İspanyol yolcu ile Türk vatandaşı olan 4 mürettebatın sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldüğünü açıkladı. Polis, ifadelerinin alınmasının ardından mürettebatın serbest bırakıldığını, İspanyol yolcu ve Türk pilotun tutuklu bulunduğunu bildirdi.

KOKAİNLİ UÇAK ESKİ BAŞBAKANLIK UÇAĞIYMIŞ

BirGün yazarı Timur Soykan; “Brezilya’da 24 valizde 1.3 ton kokain yakalanan eski TC-ATA uçağını eski başbakanlar kullanmış, tarihe tanıklık etmişti. Cüneyt Özdemir, o dönem başbakan olan Erdoğan ile TC-ATA’da çok ses getiren röportajı yapmıştı. Bugün adı TC-GVA olan uçak kokainlerle birlikte sergilendi,” diyerek uçağın eski başbakanlık uçağı olduğunu duyurdu.

 

HABER MERKEZİ 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.