Hoşgeldiniz  

Erkan Baş: “Elektrik Şirketlerine Her Ay 34 Milyar Lira Aktarıyorlar”

İkrar-HA1 | 04 Ocak 2022 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Erkan Baş: “Elektrik Şirketlerine Her Ay 34 Milyar Lira Aktarıyorlar”

İKRAR – Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, “Herkes elektriğe gelen zamları konuşuyor, bununla dertleniyor ama bu iktidar sadece elektrik şirketlerine her ay 34 milyar lira para aktarıyor” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yeni yılın milyonlarca vatandaş için güzel başlamadığını, yılın ilk saatlerinde hayatın biraz daha zorlaştığı gerçeğiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Elektrikten doğal gaza, içkiden sigaraya kadar her şeye zam geldiğini ifade eden Baş, “Dün ise TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarıyla sarsıldık. TÜİK’in açıkladığı rakamların çok üzerinde bir enflasyon gerçeği ile karşı karşıya olduğumuzu da biliyoruz. Halk, açıklanan rakamlara değil, cebindeki paraya bakıyor” diye konuştu.

Baş, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün yaptığı açıklamanın özetinin, “Halkı, açlık ile yoksulluk arasında bir yerde yaşamaya mahkum edeceğiz” olduğunu söyledi.

Vatandaşın, gelen zamlardan sonra nasıl geçineceğinin derdine düştüğünü belirten Baş, “Bunlar halktan toplayacakları vergiden başka hiçbir şeyi düşünmezler; bizden zorla toplayıp kendi ceplerine attıkları, patronlara aktardıkları paradan başka hiçbir şeyi sevmez. Herkes elektriğe gelen zamları konuşuyor, bununla dertleniyor ama bu iktidar sadece elektrik şirketlerine her ay 34 milyar lira para aktarıyor” ifadelerini kullandı

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.